Film Shot © LOT Region Puszczy Białowieskiej. Kopiowanie i wykorzystywanie filmu bez zgody właściciela zabronione

Jednodniowe spływy kajakowe rzekami Narewka i Narew

Zapraszamy na atrakcyjne spływy kajakowe rzekami Narewka, Narew oraz Supraśl

Proponujemy różne warianty spływów – od wypożyczenia kajaków do kompleksowej obsługi spływu.
Korzystając z naszego systemu rezerwacyjnego mogą Państwo ONLINE łatwo i szybko dokonać rezerwacji kajaków na wybrany dzień i trasę oraz opłacić koszt usługi.
Rezerwacji z systemu można dokonać tylko do 2 godzin przed rozpoczęciem spływu. Dokonanie rezerwacji kajaków w godzinach późniejszych jest możliwe  wyłącznie telefonicznie dzwoniąc na numery telefonów 602 470 422, 606 256 209 oraz 791 792 044.  Rezerwacji kajaków na inne nie wymienione w formularzu rezerwacji trasy można dokonać telefonicznie bądź wysyłając zamówienie na adres e-mail: biuro@junior.bialystok.pl. Przy zamówieniach grupowych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny.

Podkreślamy, iż zamówienia na realizację wybranej trasy kajakowej należy składać WYŁĄCZNIE poprzez system rezerwacji kajaków ONLINE lub telefonicznie dzwoniąc na numery telefonów 791 792 044, 602 470 422, 606 256 209.  W przypadku  braku zamówienia nie gwarantujemy dostępności kajaków i realizacji spływu.

PROPONUJEMY:

Trasy rekreacyjne - rzeka Narewka

Rezerwuj online

Trasy rekreacyjne:
Narewka – Lewkowo Stare (ok 10 km)
Lewkowo Stare – Gramotne (ok 6,5 km)

Godziny startu:
poranne
9.20, 9.40, 10.20
popołudniowe 14.20, 14.40, 15.00
Czas trwania spływu: ok. 2,5 – 3h
Świadczenia: wypożyczenie 2 osobowego kajaku z wyposażeniem, transport kajaków i osób.

Trasy optymalne - rzeka Narewka oraz Narew

Rezerwuj online

Trasy optymalne:
Narewka –Gramotne (ok. 16 km)
Lewkowo Stare – Rybaki (ok. 14 km)

Godziny startu:
poranne
9.00
popołudniowe
14.00
Czas trwania spływu: ok. 3,5 – 4h
Świadczenia: wypożyczenie 2 osobowego kajaku z wyposażeniem, transport kajaków i osób.

NOWOŚĆ - Spływy kajakowe rzeką Supraśl

Więcej szczegółów

Trasa rekreacyjna:
Supraśl – Pólko (ok. 7,5 km)
Czas trwania spływu: ok. 1,5 – 2h
Koszt usługi  przy 2 os w kajaku: 60 zł/os, przy 1 os. w kajaku – 90 zł/os
Trasa optymalna:
Supraśl – Nowodworce (ok. 14 km)
Czas trwania spływu:
ok. 3,5h
Koszt usługi  przy 2 os w kajaku: 75 zł/os, przy 1 os. w kajaku – 110 zł/os
Trasa premium:

Supraśl – Wasilków (ok. 17 km)
Czas trwania spływu: ok. 4,0h
Koszt usługi  przy 2 os w kajaku: 80 zł/os, przy 1 os. w kajaku – 120 zł/os
Godziny startu
wszystkich tras:  9.30, 10.00, 10.30 oraz 14.00, 14.30, 15.00

Wycieczki do Polskiej Amazonii i Krainy Otwartych Okiennic

Wycieczki ze spływem - zadzwoń, napisz, zarezerwuj

Zapraszamy na wyjazdy naszym busem z Białegostoku na następujące trasy:

Wycieczka do Krainy Otwartych Okiennic: ze spływem rzeką Narewką i Narew – zobacz więcej szczegółów >>>

Wycieczka do Polskiej Amazonii: ze spływem rzeką Narew fragmentem Narwiańskiego Parku Narodowego na trasie Topilec – Waniewo – zobacz więcej szczegółów >>>

Weekend w kajaku

Zadzwoń, napisz, zarezerwuj

Proponujemy kilkudniowy spływ rzeką Narewką i Narew oraz Supraśl i połączenie spływu ze zwiedzaniem okolicy.
Dla wygodnych
– proponujemy 3 dni w kajaku z noclegami na kwaterze, w pensjonacie lub hotelu i zwiedzaniem okolicy
Dla poszukiwaczy przygód – wariant ekonomiczny z noclegami w namiocie
Trasę i zakres świadczeń przygotujemy dla Państwa wg indywidualnych potrzeb.
więcej szczegółów >>

Trasa dla aktywnych - rzeka Narewka oraz Narew

Rezerwuj online

Trasa dla aktywnych:
Narewka – Rybaki (ok. 24 km)
start – godz. 10.00
czas trwania spływu: ok. 5 – 6h

Koszt usługi 
przy 2 osobach w kajaku: 95 zł/os,  przy 1 osobie w kajaku: 125 zł/os.
Świadczenia
: wypożyczenie kajaku 2-osobowego z wyposażeniem, transport kajaków i osób.
Uwaga: przy zamówieniach powyżej 10 os – zniżka 5%.

Nasze bazy kajakowe:

Ponadto proponujemy:

zabezpieczenie transportu uczestników z miejsca zamieszkania

zwiedzenie z przewodnikiem przed lub po spływie Parku Przyrodniczego w Gruszkach lub innych ciekawych miejsc w północnej części Puszczy Białowieskiej i na Podlasiu

ognisko z konsumpcją w trakcie lub po spływie

zabezpieczenie ratownika na spływ

Wypożyczenie kajaków na spływy rzeką Narewka i Narew z Bazy Kajakowej w Narewce, ul. Hajnowska 31

Zlokalizowana w Narewce przy sklepie ARHELAN, ul. Hajnowska 31. Do dyspozycji duża posesja tuż przy miejscu startu na spływ. Na terenie posesji na czas spływu można zostawić bezpiecznie rower oraz samochód. Po zakończeniu spływu odwozimy kajaki i turystów do miejsca jego rozpoczęcia.

Wypożyczenie kajaków na spływy rzeką Narewka i Narew z Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym

Przy startach na spływ z Lewkowa Starego samochody zostawiamy również w Bazie Kajakowej BP Junior w Narewce, ul. Hajnowska 31. Na miejsce startu w Lewkowie Starym dowozimy naszym  transportem. Po zakończeniu spływu odwozimy kajaki i turystów do miejsca jego rozpoczęcia.

Nasze jednodniowe trasy kajakowe rzeką Narewką i Narew:

Trasy rekreacyjne:

Krótkie i łatwe trasy liczące od 6 do 10 km. Czas przepłynięcia trasy 2 – 3 godziny – zależy od poziomu wody, szybkości nurtu oraz umiejętności kajakarza.
Rezerwacja spływu do 25 kajaków z systemu rezerwacyjnego. Przy większych grupach rezerwacja e-mail lub telefonicznie.
Polecamy 2 odcinki:
Narewka – Lewkowo Stare – najbardziej popularna trasa meandrującą rzeką ok 10 km. Zaczynamy spływ z plaży koło mostu drogowego w Narewce a kończymy za mostem drogowym w Lewkowie Starym (10,6 km). Rzeka nie jest szeroka, płyniemy wśród lasów i łąk. Po trasie mamy 2 mosty kolejowe i 2 drogowe, są też wypiaszczenia na których możemy zatrzymać się wysiąść z kajaka. Po minięciu pierwszego mostu drogowego rzeka jest mniej meandrująca, a po prawej stronie pojawiają się zabudowania wsi Lewkowo z charakterystyczną widoczną z daleka kopułą cerkwi. Płyniemy spory odcinek obok wsi. Przed końcem trasy jest wisząca nad rzeką metalowa kładka która przy wysokim poziomie wody jest utrudnieniem pod którym nie da się przepłynąć i trzeba przenosić kajak. Rzeka na tym odcinku nie jest głęboka. Najgłębsze miejsca są przeważnie na zakolach. Przy niskim poziomie wody miejscami kajak ociera o dno rzeki, jest kilka miejsc po trasie gdzie o zatopione kłody czy pod mostami o wbite drewniane pale można uszkodzić kajak, a roślinność spowalnia i utrudnia płynięcie.  Przy normalnym poziomie wody płynie się bardzo przyjemnie, rzeka na całym odcinku jest drożna.
Lewkowo Stare – Gramotne – nieco krótszy odcinek liczący ok 6,5 km. Zaczynamy spływ na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Rzeka na tym odcinku nie jest szeroka i głęboka,  za mostem drogowym przyjmuje swój naturalny charakter, następnie płynie się prostymi odcinkami, na koniec trasy znowu jest sporo meandrów. Płynie się głównie wśród łąk. W czasie płynięcia pole widzenia ograniczone wysokimi skarpami brzegowymi, miejscami brzegi się obniżają głównie w miejscach wodopojów. Po trasie mijamy 2 mosty drogowe. Za drugim pomalowanym na pomarańczowo mostem prowadzi równolegle wzdłuż rzeki droga która na wysokości wsi Gramotne robi się prostopadła do rzeki i tam przy łagodnym zejściu do rzeki i wiacie w kształcie grzybka kończymy spływ. Trasę polecamy szczególnie dla tych którzy chcą popływać i za bardzo się nie zmęczyć. Nawet przy niskim poziomie wody łatwo płynie się na tym odcinku rzeki.

Trasy optymalne:

Trochę dłuższe ale łatwe trasy liczące od 12 do 16 km. Czas przepłynięcia trasy 3,5 – 4 godziny – zależy od poziomu wody, szybkości nurtu oraz umiejętności kajakarza.
Rezerwacja spływu do 25 kajaków z systemu rezerwacyjnego. Przy większych grupach rezerwacja e-mail lub telefonicznie.
Polecamy 2 odcinki:
Narewka – Gramotne – trasa tym dla których 10 km z Narewki do Lewkowa Starego jest za krótko. Dla tych wszystkich proponujemy wydłużenie spływu o odcinek ok 6 km z Lewkowa Starego do Gramotnego.
Lewkowo Stare – Rybaki – jedna z popularniejszych tras, trochę krótsza niż z Narewki do Gramotnego – do przepłynięcia jest ok 14 km, ale to jest więcej niż z Narewki do Lewkowa Starego. W Gramotnem przy wiacie można  odpocząć, posilić się i płynąć dalej. Płynie się głownie wśród łąk, po kilku ok 1,5 km rzeka Narewka wpada do rzeki Narew. Płynąc 12 km  pod prąd można dopłynąć do zapory czołowej w Bondarach, ale my płyniemy z nurtem dalej. Rzeka robi się trochę szersza, po trasie mijamy prawosławną pustelnię (skit) na uroczysku Kudak w pobliżu wsi Odrynki. Zatrzymujemy się po prawej stronie za skitem obok drewnianej kładki prowadzącej na drugi brzeg rzeki po to aby zwiedzić urokliwe miejsce przypominające warowną twierdzę otoczona palisadą i fosami. Na terenie skitu znajdują się dwie drewniane cerkwie (w tym jedna wykonana przez górali z drewnianych bali bez użycia gwoździ), kapliczka, grób ojca Gabriela,  dzwon wolnostojący oraz budynki dla pielgrzymów i mnichów. Ojciec Gabriel z inicjatywy którego została odtworzona pustelnia już niestety nie powita, ale zawsze na ternie pustelni można spotkać gościnnych mnichów.  Po zwiedzeniu skitu możemy zakończyć spływ albo przepłynąć jeszcze kilometr do plaży po lewej stronie za wsią Rybaki i tam na plaży zakończyć spływ.

Trasy dla aktywnych:

Ze względów na odległości do pokonania są to trasy trudniejsze. Rzeka Narew jest już nieco szersza i głębsza.
Czas przepłynięcia trasy 6 – 7 godzin – zależnie od poziomu wody, szybkości nurtu oraz umiejętności kajakarza.
Rezerwacja spływu e-mailem lub telefonicznie.
Polecamy 2 odcinki:
Narewka – Rybaki – trasa 24 km najpierw rzeką Narewką a później Narew. Płynąc tą trasą można zrobić przerwę na odpoczynek na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym oraz przy wiacie w okolicach wsi Gramotne. Zatrzymujemy się po prawej stronie rzeki na wysokości kładki przez rzekę Narew za skitem w Odrynkach. Po zwiedzeniu skitu możemy zakończyć spływ albo przepłynąć jeszcze kilometr do plaży po lewej stronie za wsią Rybaki i tam na plaży zakończyć spływ.
Lewkowo Stare – Narew – trasa nieco krótsza 19 km. Po zwiedzeniu skitu w Odrynkach płyniemy do miejscowości Narew, gdzie za mostem po prawej stronie na miejscu biwakowym kończymy spływ. Narew – dawne miasto królewskie z XVI wieku zachowała swój przedwojenny układ urbanistyczny. Można też zwiedzić unikatowy drewniany kościół drewniany z XVIII wieku z zachowanymi obrazami z wcześniejszego kościoła z XVI wieku oraz drewnianą cerkiew pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z XIX wieku.

Trasa dla koneserów:

Łatwa trasa ok  14 km od mostu drogowego w Bondarach Czas trwania spływu ok. 3,5-4h
Rezerwacja spływu e-mailem lub telefonicznie.
Bondary – Rybaki – malownicza trasa spływu, ok 14 km przebiega meandrującą rzeką Narew od mostu drogowego w Bondarach do plaży w Rybakach. Spływ można ewentualnie skrócić o 2 km i rozpocząć w okolicach wsi Słobódka.
Doskonałe rozwiązanie dla tych którzy przed lub po spływie chcą odpocząć nad Zalewem Siemianówka, przejść się po zaporze czołowej w Bondarach oraz zwiedzić skit w Odrynkach. Rzeka Narew jest do miejsca gdzie łączy się z rzeką Narewką wąską meandrującą rzeką, później robi się nieco szerszą.

Zapisy: BP „Junior”, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, jurek@junior.bialystok.pl, tel. 85 741 57 20, 602 470 422, 606 256 209

Do Państwa dyspozycji
Kajaki 2 osobowe KOMFORT

Najbardziej stabilny i pakowny kajak na rynku, produkcji PT SZOT. Bezpieczny, polecany dla początkujących, jak i zaawansowanych kajakarzy, o wysokim komforcie płynięcia, idealny na dłuższe spływy z dużym bagażem, szybki i zwrotny, niezatapialny. Płaskie dno idealnie sprawdza się na rzekach przy niskich poziomach wody a także podczas zimowych spływów.

 • 2-osobowy kajak turystyczny z laminatu,
 • płaskodenny, bez steru,
 • profilowane siedzenia z laminatu,
 • luk bagażowy z dużym otworem załadunkowym,
 • dużo miejsca na bagaż w dziobie,
 • oparcia stóp,
 • dwie komory wypornościowe,
 • uchwyty z przodu i z tyłu ułatwiające przenoszenie kajaka i wyciąganie na brzeg,
 • długość – 4,95m, szerokość – 0,85m, ciężar – 36kg

Wypożyczenie kajaku obejmuje: wiosła 225 – 245 cm, kamizelki asekuracyjne i ratunkowe w różnych rozmiarach (również w rozmiarach dla dzieci), wygodne siedziska.

Kamizelki asekuracyjne czarno-niebieskie w rozmiarach XXL, XL, L, M, S oraz pomarańczowe kamizelki ratunkowe XSB, XS, XXL
Certyfikat CE wydany przez PRS ( Polski Rejestr Statków ) . Wyprodukowano według normy PN-EN ISO 12402-5:2007/A1
Wszystkie kamizelki posiadają paski krokowe uniemożliwiające wypłynięciem z kamizelki osoby, która ma ją na sobie. Zapięcie na dwa pasy z klamrami. . Posiada dwa sznurki ściągające. Wypełnienie kamizelek stanowi pianka polietylenowa o zwiększonej gęstości i wyporności.  Model najchętniej używany przez naszych klientów.

 

 


Kamizelki ratunkowe d
ostępne w różnych rozmiarach – dla dorosłych i dzieci. Kolory:  pomarańczowy, Certyfikat CE wydany przez PRS ( Polski Rejestr Statków ) nr TC/PPE/094/2010 Wyprodukowano według normy PN-EN ISO 12402-4:2007 Wszystkie kamizelki posiadają paski krokowe uniemożliwiające wypłynięcie osoby użytkującej z kamizelki. Dołączony jest  też gwizdek i elementy odblaskowe. Po wpadnięciu do wody kamizelka ratunkowa wywraca osobę bokiem na plecy , gdzie jest zabezpieczona głowa (w przypadku utraty przytomności).

 

 

WOREK WODOSZCZELNY 10L

 • Idealnie przyda się podczas jedno czy kilkudniowych spływów kajakowych.
 • Można w nim przechowywać wszystko co niezbędne podczas spływu,
 • Posiada pasek ułatwiający przenoszenie, dzięki czemu torba zyskuje wyjątkową funkcjonalność. Może służyć jako worek na kajaki, żagle a także na plażę, ryby czy piesze wędrówki.
 • Worek wykonany z materiału PVC 500 odpornego na wodę (również morską) oraz promieniowanie UV. Posiada prosty i niezawodny system zamykania – 3-krotne rolowanie i zamknięcie klamrą   Klamra SUPER FIX – podwójnie zabezpieczona.

Koszt wypożyczenia – 20,00 PLN/doba


ETUI WODOODPORNE 

Przeznaczenie: dla osób uprawiających sporty wodne do ochrony telefonu przed wodą. Wodoszczelne etui, które pozwala zabrać niezbędne drobiazgi na łódkę, żaglówkę, kajak lub rower wodny, bez obawy o zachlapanie. Miękki materiał PCV pozwala na używanie telefonu bez wyjmowania z etui. Przezroczyste okienka umożliwiają swobodne korzystanie z aparatu i wyświetlacza.

 • Wodoszczelny
 • W 95% telefonów działający swobodnie dotyk
 • Dobrej jakości materiał PVC
 • Odpowiedni dla telefonów 6”
 • Podwójne zamykanie chroniące telefon
 • Smycz przy zamykaniu

Koszt wypożyczenia – 10,00 PLN/doba

Regulamin wypożyczenia kajaków Junior s.c.