Rezerwacja dla: Wycieczka do „Krainy Otwartych Okiennic” i Puszczy Białowieskiej


  Wycieczka do „Krainy Otwartych Okiennic” i Puszczy Białowieskiej

  Opis

  Wycieczka fakultatywna do „Krainy Otwartych Okiennic” i Puszczy Białowieskiej

  „Kraina Otwartych Okiennic” charakteryzuje się starą, oryginalną architekturą. Domy, zabudowania gospodarcze i świątynie posiadają bogatą dekorację zewnętrzną. Niespotykanie w żadnej innej części kraju zdobienia snycerskie w formie nad- i podokienników, okiennic, wiatrownic i narożników wprawiają w zachwyt każdego. Dopełnieniem wycieczki jest wizyta w skicie przypominającym warowny gród w Odrynkach oraz poznanie zabytków Narwi.

  Terminy wycieczek otwartych:
  do uzgodnienia

  Miejsca wyjazdu:

  godz. 9.00 – Białowieża lub Białystok (miejsce do ustalenia)
  godz. 10.00 dojazd własny do Trześcianki (parking przy cerkwi)

  Ramowy program wycieczki:

  Trześcianka – Puchły – Soce – objazdowa wycieczka po Krainie Otwartych Okiennic z ciekawą architekturą oraz pięknymi drewnianym cerkwiami w Trześciance i Puchłach
  – Puchły – miejsce kultu religijnego z drewnianą cerkwią o ciekawej architekturze, wizyta w pracowni snycerskiej, zapoznanie z historią powstania Krainy Otwartych Okiennic oraz z powstawaniem oryginalnych zdobień
  – Odrynki – zwiedzanie skitu na uroczysku Kudak (prawosławna pustelnia, filia klasztoru supraskiego z dwoma cerkwiami, przypominająca warowny gród otoczony wodami rzeki Narew), do którego trzeba dotrzeć kładką przez dolinę rzeki Narew)

  Następnie po przerwie na posiłek  realizacja programu wg wybranego wariantu tzn. wycieczka na Kosy Most albo spływ rzeką Narewką (w okresie od połowy kwietnia do połowy października)

  Świadczenia wchodzące w cenę wycieczki:
  – transport busem,
  – usługi przewodnickie,

  Koszt wycieczki: 600 zł od grupy .

  Uwagi
  Wycieczka 8 osobowym busem. Koszt wycieczki zostanie rozłożony na faktyczna ilość uczestników, najpóźniej na 3 dni przed terminem realizacji wycieczka może zostać odwołana w przypadku braku akceptacji ceny jednostkowej stosownej do ilości zgłoszonych uczestników. Cena wycieczki nie obejmuje datków w cerkwiach.

  Przy transporcie własnym spotkanie z grupą autokarową na parkingu przy cerkwi w Trześciance a następnie wspólne zwiedzanie zgodnie z ramowym programem. Koszt wycieczki przy transporcie własnym 50 zł/os.
  Świadczenia:
  usługi przewodnickie, system turguide umożliwiający kontakt z przewodnikiem.
  Dla grup na wyłączność proponujemy zwiedzanie w dowolnym terminie transportem własnym lub za dopłatą transportem Organizatora.
  Do 4 osób samochodem osobowym, 5 i więcej osób busem lub autokarem. Kalkulację transportu przygotowujemy indywidualnie. Koszt przewodnika – 400 zł + koszty wstępów w zwiedzanych miejscach. Transport wg wybranego wariantu.

  Po zwiedzeniu Krainy Otwartych Okiennic proponujemy  obiad w restauracji w Narewce a następnie realizacja programu fakultatywnego:

  za dopłatą 60 zł/os spływ rzeką Narewką ok 10 km na odcinku Narewka – Lewkowo Stare
  Czas trwania spływu ok. 2,5 godziny
  za dopłatą 400 zł od grupy (koszt usługi rozłożony na ilość uczestników)
  Wycieczka przyrodnicza z przewodnikiem na Kosy Most. Spacer „Carską Tropiną”, poznawanie przyrody Puszczy Białowieskiej w dolinie rzeki Narewki. Czas trwania wycieczki ok 2 godziny.

  Orientacyjny czas powrotu ok godz. 20.00.

  Organizator:
  Biuro Podróży „JUNIOR” s.c. ul. Stołeczna 25. 15-879 Białystok

  Zgłoszenia telefoniczne i informacje:

  W dni powszednie w godzinach 09.00 – 17.00: 085 74 15 720 lub 85 744 43 26
  W pozostałych godzinach i w weekendy: 602 470 422 lub 606 256 209
  Zgłoszenia e-mailem: biuro@junior.bialystok.pl lub jurek@junior.bialystok.pl

  REZERWACJA ONLINE


   Kontakt

   Masz pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w opisie wycieczek? Skontaktuj się z nami!

   85 741 57 20

   biuro@junior.bialystok.pl

   Polecamy również

   NASZA OFERTA - SPRAWDŹ