Rezerwacja dla: Wycieczka do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt i na Szlak Dębów Królewskich

  Wycieczka do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt i na Szlak Dębów Królewskich

  Opis

  Proponujemy 3 godzinną wycieczkę i zwiedzenie z naszym przewodnikiem Rezerwatu Pokazowego Zwierząt i Szlak Dębów Królewskich. W Rezerwacie zobaczymy w wolierach zwierzęta żyjące w Puszczy Białowieskiej. Po modernizacji tarasy widokowe głęboko wchodzą w woliery ułatwiając kontakt ze zwierzętami, a plac zabaw i stanowiska multimedialne w pawilonie wystawowym sprawiają wielką frajdę dla najmłodszych. Po zwiedzaniu Rezerwatu przejeżdżamy na Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich – gdzie spacerując kładką możemy podziwiać wiekowe dęby i dolinę rzeki Łutownia. Wycieczkę możemy zakończyć na miejscu ogniskowym w Pogorzelcach.

  Terminy wycieczki na wyłączność: 
  do uzgodnienia przez cały rok
  Termin wycieczek otwartych:
  18, 19 czerwca 2022,
  W okresie wakacyjnym w każdą niedzielę
  03, 10, 17, 24, 31 lipca 2022
  07, 14, 21, 28 sierpnia 2022

  Miejsce i godzina rozpoczęcia wycieczki otwartej:
  parking przy Rezerwacie Pokazowym Zwierząt o godz. 10.00
  Miejsca i godziny wyjazdów na wyłączność wg indywidualnych ustaleń
  Środek transportu w zależności od liczby uczestników: bus, autokar

  W programie wycieczki:

  • Kładka Żebra Żubra: piesza wycieczka malowniczą kładką wśród olsów puszczy Białowieskiej.
  • Rezerwat Pokazowy Zwierząt: zwiedzamy pawilon wystawienniczy z ciekawymi stanowiskami multimedialnymi a następnie poznajemy znajdujące się w wolierach typowe zwierzęta żyjące w Puszczy Białowieskiej (oraz żubronia). Na zakończenie można odpocząć na placu zabaw lub zrobić zakupy na straganach.
  • Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich: poruszając się kładką wśród wiekowych dębów poznamy historię Puszczy Białowieskiej powiązaną z władcami Polski i Litwy – każdy wiekowy dąb nosi imię władcy. Zobaczymy też rzekę którą Jagiełło spławiał to co upolował przygotowując zapasy przed bitwą pod Grunwaldem.

  Świadczenia: dojazd przewodnika, usługi przewodnickie, bilety wstępu.
  Koszt wycieczki przy minimum 10 osobach płacących: 65 zł/os
  Koszt wycieczki 
  przy 4-6 osobach płacących: 120 zł/os,

  Uwaga: Po zwiedzaniu proponujemy zamówienie ogniska i zakończenie wycieczki na naszym miejscu ogniskowym w Pogorzelcach.

  Po zniesieniu  zakazu wjazdu do Białowieży proponujemy rozszerzenie wycieczki. Wychodzimy pieszo z Białowieży przez zabytkowy Park Pałacowy do prywatnego skansenu regionalnego a następnie malowniczą Kładką Żebra wśród olsów Puszczy Białowieskiej do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. Zwiedzimy:

  • Park Pałacowy: piesza wycieczka po zabytkowym carskim parku w stylu angielskim. Zobaczymy aleje parkowe, stawy, ciekawe nasadzenia, stajnie carskie, pozostałości bramy wyjazdowej i pałacu, dworek gubernatora, zabytkowy obelisk upamiętniający polowanie króla Augusta III
  • Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia: przybliży Państwu życie mieszkańców Regionu, zobaczymy wyposażenie typowego domu, budynki gospodarcze, dwa wiatraki, ule, kapliczkę – to wszystko w ładnej scenerii.
  • Kładka Żebra Żubra: piesza wycieczka malowniczą kładką wśród olsów puszczy Białowieskiej.

  Kontakt

  +48602470422

  jurek@junior.bialystok.pl

  Proponujemy również

  NASZA OFERTA - SPRAWDŹ