Rezerwacja dla: Wycieczka Kładką Żebra Żubra do Rezerwatu Zwierząt i Szlak Dębów

Wycieczka Kładką Żebra Żubra do Rezerwatu Zwierząt i Szlak Dębów

Opis

Wycieczka piesza z Białowieży przez zabytkowy Park Pałacowy do prywatnego skansenu regionalnego a następnie malowniczą Kładką Żebra wśród olsów Puszczy Białowieskiej do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt. W Rezerwacie zobaczymy w wolierach zwierzęta żyjące w Puszczy Białowieskiej. Po modernizacji tarasy widokowe głęboko wchodzą w woliery ułatwiając kontakt ze zwierzętami, a plac zabaw i stanowiska multimedialne w pawilonie wystawowym sprawiają wielką frajdę dla najmłodszych. Z Rezerwatu bus przewozi na Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich – gdzie spacerując kładką możemy podziwiać wiekowe dęby i dolinę rzeki Łutowni a następnie bus odwozi do Białowieży.

Terminy wycieczki na wyłączność: 
do uzgodnienia przez cały rok
Termin wycieczek otwartych:
05 czerwca 2021,
W okresie wakacyjnym w każdą niedzielę
04, 11, 18, 25 lipca 2021
01, 08, 15, 22, 29 sierpnia 2021

Miejsce i godzina rozpoczęcia wycieczki otwartej:
Białowieża – parking przy Poczcie, ul. Parkowa 2 o godz. 9.30, powrót ok godz. 15.30
Miejsca i godziny wyjazdów na wyłączność wg indywidualnych ustaleń
Środek transportu w zależności od liczby uczestników: bus, autokar

W programie wycieczki:

  • Park Pałacowy: piesza wycieczka po zabytkowym carskim parku w stylu angielskim. Zobaczymy aleje parkowe, stawy, ciekawe nasadzenia, stajnie carskie, pozostałości bramy wyjazdowej i pałacu, dworek gubernatora, zabytkowy obelisk upamiętniający polowanie króla Augusta III
  • Skansen Architektury Drewnianej Ludności Ruskiej Podlasia: przybliży Państwu życie mieszkańców Regionu, zobaczymy wyposażenie typowego domu, budynki gospodarcze, dwa wiatraki, ule, kapliczkę – to wszystko w ładnej scenerii.
  • Kładka Żebra Żubra: piesza wycieczka malowniczą kładką wśród olsów puszczy Białowieskiej.
  • Rezerwat Pokazowy Zwierząt: zwiedzamy pawilon wystawienniczy z ciekawymi stanowiskami multimedialnymi a następnie poznajemy znajdujące się w wolierach typowe zwierzęta żyjące w Puszczy Białowieskiej (oraz żubronia). Na zakończenie można odpocząć na placu zabaw lub zrobić zakupy na straganach.
  • Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich: poruszając się kładką wśród wiekowych dębów poznamy historię Puszczy Białowieskiej powiązaną z władcami Polski i Litwy – każdy wiekowy dąb nosi imię władcy. Zobaczymy też rzekę którą Jagiełło spławiał to co upolował przygotowując zapasy przed bitwą pod Grunwaldem.

Świadczenia: transport osób, usługi przewodnickie, system turguide.
Koszt wycieczki przy minimum 15 osobach płacących: 98 zł/os
Koszt wycieczki 
przy 7-8 osobach płacących: 130 zł/os

Uwaga: w celu lepszej komunikacji z przewodnikiem podczas wędrówki kładkami wszyscy uczestnicy dostają system turguide. Wycieczka pieszo – autokarowa.

Kontakt

+48602470422

jurek@junior.bialystok.pl

NASZA OFERTA - SPRAWDŹ