Rezerwacja dla: Wycieczka do Krainy Otwartych Okiennic

  Wycieczka do Krainy Otwartych Okiennic

  Opis

  W regionie Puszczy Białowieskiej jest kilka  interesujących miejsc które warto zobaczyć. Odwiedzimy  Narew – miasteczko która zachowało swój przedwojenny charakter, wsie na szlaku „Krainy Otwartych Okiennic” w których zachowało się dużo drewnianych domów z oryginalnymi okiennicami i ciekawymi zdobieniami, sanktuarium prawosławne Matki Boskiej w Puchłach, które przed wojną było bardziej znane niż obecnie sanktuarium na Grabarce oraz unikalną pustelnię prawosławnego mnicha w Odrynkach. Następnie proponujemy posiłek na Przystani Kajakowej i opcjonalnie zwiedzanie zapory czołowej w Bondarach i obserwacja przyrody oraz wypoczynek nad Zalewem lub spływ kajakowy rzeką Narewką.

  Termin wycieczki: każdy piątek w lipcu i sierpniu 2021
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  Białystok
  – z parkingu przy Pałacu Branickich o godz. 8.30
  Narew – zbiórka przy cerkwi o godz. 9.30
  Białowieża – z parkingu przy Poczcie, ul. Parkowa 2 o godz. 8.30, powrót ok godz. 18.00
  Hajnówka –  zatoka autobusowa przy zajeździe „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14, godz. 9.00
  Narewka: przystanek autobusowy PKS, ul. Hajnowska, godz. 8.30
  Środek transportu w zależności od liczby uczestników: bus, autokar

  W programie:

  • zwiedzanie Narwi (zabytkowy drewniany kościół z XVIII wieku pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa Męczennika-wstęp, zabytkowa drewniana cerkiew z XIX wieku pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Muzeum Wsi-wstęp)
  • wizyta w Krainie Otwartych Okiennic (przejazd przez Trześciankę oraz spacer po Puchłach malowniczej wsi położonej nad Narwią z wizyta w zabytkowej cerkwi w Trześciance lub Puchłach)
  • zwiedzanie jedynej w Polsce odtworzonej przez ojca Gabriela prawosławnej pustelni, wyglądem przypominającej warowną twierdzę otoczoną palisadą i wodą do której prowadzi kładka przez bagna doliny Narwi. Na terenie pustelni zwiedzimy 2 cerkwie (w tym jedna wykonana bez użycia gwoździ), usłyszymy dźwięk cerkiewnych dzwonów i przy odrobinie szczęścia spróbujemy monastyrskiej zupy, herbaty czy ciasta

  opcjonalnie proponujemy

  • zapora czołowa w Bondarach, Rudnia (wieża widokowa, molo, plaża)

  lub za dopłatą 50 zł/os wypożyczenie kajaków i spływ rzeką Narewką ok 2 godzin na trasie Lewkowo Stare – Hramotne

  Świadczenia: transport, usługi przewodnickie, bilety wstępu
  Koszt wycieczki przy minimum 15 osobach płacących: 135 zł/os,

  Uwaga: W/w cena nie obejmuje datku w cerkwi w Puchłach, kościele w Narwi i skicie w Odrynkach – 15 zł/os oraz dopłaty za wypożyczenia kajaków na spływ rzeką Narewką 50 zł/os lub sprzętu wodnego nad Zalewem Siemianówka.

  Kontakt

  Proponujemy również

  NASZA OFERTA - SPRAWDŹ