Rezerwacja dla: Turystyka przyrodnicza


  Turystyka przyrodnicza

  Opis

  Region Puszczy Białowieskiej to ciekawy obszar na terenie którego znajduje się jeden z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie – Puszcza Białowieska. Jest to ostatni naturalny las niżowy i królestwo największego europejskiego ssaka – żubra. Tutaj również po bagnach biebrzańskich zalew w Siemianówce jest największą ostoją ptactwa wodnego oraz rajem dla ornitologów. Korzystając z sieci szlaków turystycznych oraz naszych doświadczonych przewodników można wybrać się na bezkrwawe łowy i dotrzeć do najbardziej urokliwych zakątków puszczy, zobaczyć wilka żyjącego na wolności, jelenie w czasie rykowiska lub podejrzeć życie przyrody.

  Wycieczki do Rezerwatu Ścisłego

  Termiy wycieczek: codziennie
  Wycieczki dla pasjonatów: po wschodzie słońca
  Wycieczki dla wygodnych: godz.10.00 -12.00 lub do uzgodnienia
  Miejsce zbiórki: Białowieża, ul. Parkowa 2, parking przy poczcie

  Czas trwania typowej wycieczki pieszej szlakiem do Dębu Jagiełły trwa ok. 3 godzin. Jest to wycieczka, do miejsca gdzie zachowały się najstarsze drzewostany. Wycieczka wyłącznie z uprawnionym przewodnikiem w grupach nie większych niż 6 osób.

  W programie zwiedzania:

  • Park Pałacowy /pozostałości założenia parkowego w stylu angielskim z najstarszymi zabytkami Białowieży oraz ciekawą roślinnością /
  • Rezerwat Ścisły /trasa prowadzi przez grądy, olsy do zwalonego w 1974r Dębu Jagiełły, po trasie ciekawe okazy drzew i roślinności/

  Świadczenia:  bilety wstępu oraz usługa przewodnicka

  Cena: 180,00 PLN od grupy + koszt biletu do Rezerwatu Ścisłego (normalne – 6,00 PLN/os ulgowe (emeryci, dzieci  i młodzież ucząca się) – 3 PLN/os

  Terminy zgłoszeń – do 1 dnia przed datą wycieczki

  Maksymalna ilość uczestników wycieczki – 6 osób

  Uwagi praktyczne:
  Zgłoszenie wycieczki najlepiej na co najmniej dzień wcześniej. Przy wyjściach porannych jest konieczność wykupienia dzień wcześniej biletów wstępu do Rezerwatu. Zalecamy wcześniejsze opłaty za wycieczkę na nasze konto bankowe (szczególnie przy wycieczkach porannych) oraz zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór i sprzęt optyczny.

  Zapisy: BP „Junior”, ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, tel 85 741 57 20, 85 744 43 26, 606 256 209

  Wycieczki po Puszczy Białowieskiej wg indywidualnych ustaleń

  Terminy wycieczek: do uzgodnienia
  Miejsce zbiórki: do uzgodnienia

  Wycieczki które pozwolą poznać przyrodę Puszczy Białowieskiej są dedykowane dla małych grup. Uczestnicy muszą się zaopatrzyć w odpowiedni ubiór oraz sprzęt optyczny do obserwacji .

  Proponujemy:

  • Wycieczka do Rezerwatu Ścisłego (najlepiej przed wschodem słońca, w grupach na chwile obecną max 6 osobowych, czas trwania wycieczki 3 godziny)
  • Na spotkanie z Królem Puszczy (wyprawa o świcie lub o zmierzchu w grupach do 4 osób, czas trwania 2-3 godziny)
  • Wyprawa na bobry (w grupach do 4 godzin po południu)
  • Wyprawa na obserwację ptaków (o świcie, czas trwania od 3 do 6 godzin, w grupach od 1 do 10 osób)
  • Fotosafarii (wyposażeni w aparaty fotograficzne wyprawiamy się w ciekawe przyrodniczo miejsca w Puszczy Białowieskiej na obserwację budzącej się do życia przyrody pół godziny przed wschodem słońca, czas trwania od 3 godzin, w grupach do 10 osób)
  • Wycieczki rowerowe wg indywidualnych ustaleń. Proponujemy kompleksową organizację wycieczki lub częściową (wypożyczenie roweru, usługa przewodnicka)

  Terminy zgłoszeń – do 1 dnia przed datą wycieczki. Kalkulację przygotowujemy indywidualnie.

  Uwagi praktyczne:
  Zgłoszenie wycieczki najlepiej na co najmniej dzień wcześniej. Zalecamy wcześniejsze opłaty za wycieczkę na nasze konto oraz zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór i sprzęt optyczny.

  Zapisy: BP „Junior”, ul. Stołeczna 25, 15-879 Białystok, e-mail: biuro@junior.bialystok.pl, tel 85 741 57 20, 85 744 43 26, 606 256 209

  Kontakt

  Masz pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w opisie wycieczek? Skontaktuj się z nami!

  85 741 57 20

  biuro@junior.bialystok.pl

  Polecamy również

  NASZA OFERTA - SPRAWDŹ