Rezerwacja dla: Wycieczki całodzienne po Podlasiu

  Wycieczki całodzienne po Podlasiu

  Opis

  Dla osób mieszkających w Białowieży i regionie Puszczy Białowieskiej proponujemy wycieczki do innych atrakcyjnych miejsc na Podlasiu. System turguide w trakcie wycieczek ułatwi przekaz informacji oraz pozwoli Państwu w czasie pandemii lepiej zachować zasady bezpieczeństwa.

  Wycieczka szlakiem kultur i narodowości Podlasia

  Podlasie jest regionem gdzie różne kultury, religie i narodowości mieszkają obok siebie. Wycieczka którą proponujemy pozwoli przybliżyć specyfikę i klimat Podlasia. Po trasie przejazdu przepiękne drewniane cerkiewki.

  Termin wycieczek: 1, 8, 16, 15, 22, 29 lipca 2021 oraz 5, 12, 19, 26 sierpnia 2021 /każdy czwartek/
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  z Białowieży z parkingu przy poczcie o godz. 7.30, powrót ok godz. 20.30
  godz. 8.00 Hajnówka zatoka autobusowa przy zajeżdzie „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14
  godz. 8.30 Narewka Dwór Bartnika i przystanek autobusowy
  godz. 9.30 Michałowo (miejsce spotkania do uzgodnienia)

  W programie wycieczki:

  • Kruszyniany / zwiedzanie meczetu i mizaru tatarskiego oraz ekspozycji w Centrum Kultury Muzułmańskiej
  • Krynki / objazdowa wycieczka po miasteczku z kresowym klimatem gdzie przed wojną mieszkało 80% żydów, a teraz pozostały tylko opuszczone synagogi i jeden z największych w regionie kirkutów /
  • Poczopek /zwiedzanie Parku Przyrodniczego w którym są ciekawe ścieżki dydaktyczne, Park Megalityczny, zielniki, ekspozycja przyrodnicza tzw. Galeria Na Skraju Puszczy, woliery z sowami/
  • Supraśl /wizyta w nowoczesnym multimedialnym Muzeum Ikon przybliżającym powstanie oraz rolę ikony w życiu prawosławnych , Ławra Supraska – monastyr prawosławny z rekonstrukcją unikalnej gotyckiej cerkwi obronnej pw. Zwiastowania NMP-wstęp  oraz cerkiew św, Jana-wstęp, Pałac Opatów, katakumby, Pałac Bucholtzów, domy tkaczy, cmentarz ewangelicki z kaplicami grobowymi Zachertów i Bucholtzów /,
  • Święta Woda w Wasilkowie / kościół Matki Boskiej Bolesnej, Grota, żródełko, Góra Krzyży /

  Świadczenia: transport, usługa przewodnicka, wstępy, system torguide.
  Koszt wycieczki przy minimum 15 osobach: 165 zł/os

  Uwaga: kolejność zwiedzania może ulec zmianie, w/w cena nie obejmuje datków w Ławrze Supraskiej 10 zł/os i Świętej Wodzie w Wasilkowie.
  Osoby które wykupiły w Naszym Biurze noclegi nie dopłacają za wstępy w Ławrze Supraskiej.
  W Supraślu będzie możliwość w  spróbowania tatarskich potraw w „Tatarynce”, zjedzenia regionalnego obiadu w „Jarzębince” lub tradycyjnego posiłku w którejś z supraskich restauracji – płatne przez uczestników.
  Osoby z Białegostoku i okolic dołączają do wycieczki w Michałowie, a wysiadają w Białymstoku. Do Michałowa jest dobre połączenie z Białegostoku autobusami rejsowymi. Można też dołączyć do wycieczki w innym miejscu po trasie. Na życzenie zamawiającego możemy dowieźć.

  Dla grup na wyłączność proponujemy zwiedzanie w najlepiej w dowolnie wybrany czwartek transportem własnym lub za dopłatą transportem Organizatora.
  Do 4 osób samochodem osobowym, 5-8 osób busem 9-osobowym, 9-18 osób busem 20 osobowym. Kalkulację transportu przygotowujemy indywidualnie. Płacą Państwo za naszego przewodnika 450 zł + koszty wstępów w zwiedzanych miejscach. Transport wg wybranego wariantu.

  Przy wycieczkach na wyłączność miejsce wyjazdu, zakres świadczeń oraz program możemy dostosować do potrzeb zamawiającego. W Supraślu jest ponadto możliwość wizyty w Muzeum Drukarstwa, Muzeum Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej oraz zajęć warsztatowych. Możemy również wcześniej zamówić obiad tatarski albo regionalny.

  Wycieczka - Poznajemy Podlasie Nadbużańskie

  Najciekawszą historycznie jest południowa część Podlasia – „Podlasie Nadbużańskie”. Tutaj obok najstarszych miast na Podlasiu znajduje się największe sanktuarium prawosławne na Grabarce – odpowiednik polskiej Częstochowy, Mielnik – przypominający Kazimierza nad Wisłą oraz Drohiczyn – miasto gdzie koronowany był król Rusi Daniel Romanowicz.

  Terminy: 30 czerwca 2021, 7, 14, 22, 28  lipca 2021 oraz 4, 11, 18, 25 sierpnia 2021 /każda środa/
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  z Białowieży z parkingu przy poczcie o godz. 8.00, powrót ok godz. 20.00
  godz. 8.30 Hajnówka zatoka autobusowa przy zajeżdzie „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14
  z Białegostoku z parkingu przy Pałacu Branickich o godz. 8.15, powrót ok godz. 20.00
  godz. 9.00 Bielsk Podlaski przystanek autobusowy

  W programie wycieczki:

  • Siemiatycze: objazdowa wycieczka po stolicy regionu (cerkiew, kościół, synagoga, dom talmudyczny, pozostałości pałacu księżny Jabłonowskiej)
  • Grabarka: sanktuarium zwane „prawosławną Częstochową” /cerkiew Przemienienia Pańskiego, Góra Krzyży, krynica/
  • Mielnik: Góra Zamkowa, taras widokowy – panorama na kopalnię kredy
  • Drohiczyn: góra zamkowa, kościół katedralny św. Trójcy, barokowy kościół Zakonu Bernardynek, Park Kulturowo-Historyczny, barokowy kościół pw. Wniebowzięcia NMP, Muzeum Diecezjalne
  • Koryciny: zwiedzanie Podlaskiego Ogrodu Ziołowego w którym na powierzchni prawie 20 ha można znaleźć charakterystyczną dla regionu zabudowę, rękodzieło, a przede wszystkim wszechobecne zioła oraz to co można z nich zrobić

  Świadczenia: transport, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, system turguide.
  Koszt wycieczki przy minimum 15 osobach: 165 zł/os

  Uwaga: w/w cena nie obejmuje datków na Grabarce Muzeum Diecezjalnym oraz w kościołach w Drohiczynie (ok 15zł/os).
  Osoby które wykupiły w Naszym Biurze noclegi nie dopłacają za wstępy na Grabarce i Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie.
  W Drohiczynie i Korycinach  będzie możliwość zjedzenia regionalnego lub tradycyjnego posiłku – płatne przez uczestników.

  Dla grup na wyłączność proponujemy zwiedzanie w dowolnym terminie transportem własnym lub za dopłatą transportem Organizatora.
  Do 4 osób samochodem osobowym, 5-8 osób busem 9-osobowym, 9-18 osób busem 20 osobowym. Kalkulację transportu przygotowujemy indywidualnie. Płacą Państwo za naszego przewodnika 450 zł + koszty wstępów w zwiedzanych miejscach + koszt transportu wg wybranego wariantu.

  Przy wycieczkach na wyłączność miejsce wyjazdu, zakres świadczeń oraz program możemy dostosować do potrzeb zamawiającego. W Korycinach jest możliwość zamówienia zajęć warsztatowych zielarskich lub nalewkowych.

   

  Wycieczka - Szlakiem Rodu Branickich

  Historia stolicy województwa i najbliższej okolicy nierozerwalnie wiąże się z rodem Branickich. Wycieczka pozwoli przybliżyć historię miasta, rodu Branickich oraz sztandarowe produkty turystyczne Podlasia: Tykocin, początek Szlaku Bocianiego w Pentowie i ciekawy zespół dworski w Kiermusach.

  Terminy: 29 czerwca 2021, 6, 13, 21, 27  lipca 2021 oraz 3, 10, 17, 24, 31 sierpnia 2021 /każdy wtorek/
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  z Białowieży z parkingu przy poczcie o godz. 8.00, powrót ok godz. 20.00
  godz. 8.30 Hajnówka zatoka autobusowa przy zajeżdzie „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14
  z Białegostoku z parkingu przy Pałacu Branickich o godz. 9.45, powrót ok godz. 18.00

  W programie wycieczki:

  • Białystok: barokowy Park i Pałac Branickich – „Wersal Podlaski”
  • Choroszcz: letnia rezydencja Branickich, Muzeum Wnętrz Pałacowych,
  • Tykocin: synagoga i dom talmudyczny – wstęp, rekonstrukcja zamku królewskiego -wstęp, zabytkowy układ urbanistyczny rynku, kościół św. Trójcy, alumnat, Muzeum Narwi-wstęp, rejs tramwajem wodnym rzeką Narew
  • Pentowo: „Europejska Wieś Bociania” – największe skupisko bocianów w Europie

  Świadczenia: transport, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, system turguide.

  Koszt wycieczki z Białegostoku przy minimum 15 osobach: 170 zł/os dorosła, 158 zł/dziecko
  Koszt wycieczki z Białowieży przy minimum 15 osobach: 195 zł/os dorosła, 183 zł/dziecko

  Uwaga: w/w cena nie obejmuje rejsu katamaranem ( 15 zł/os).
  Osoby które wykupiły w Naszym Biurze noclegi nie dopłacają za rejs katamaranem po Narwi.

  Dla grup na wyłączność proponujemy zwiedzanie w dowolnym terminie transportem własnym lub za dopłatą transportem Organizatora.
  Do 4 osób samochodem osobowym, 5-8 osób busem 9-osobowym, 9-18 osób busem 20 osobowym. Kalkulację transportu przygotowujemy indywidualnie. Płacą Państwo za naszego przewodnika 450 zł + koszty wstępów w zwiedzanych miejscach. Transport wg wybranego wariantu.

  Zakres świadczeń oraz program możemy dostosować do potrzeb zamawiającego. Możemy zwiedzić Kiermusy: Dwór „Nad Łąkami”, Karczma „Rzym”, czworaki, aleja gwiazd, Muzeum Oręża Polskiego w kasztelu, pierwsza prywatna Ostoya Żubra w Polsce

  Wycieczka - Do polskiej Amazonii

  Rozlewiska rzeki Narew w okolicy od Suraża do Żółtek tworzą Narwiański Park Narodowy z siedzibą w Kurowie. Najciekawszy fragment rzeki z gęstą siecią odnóg i starorzeczy znajduje się między Kruszewem, Kkurowem i Radulami i nazywany jest bardzo często „Polską Amazonią”.

  W programie wycieczki:

  • Suraż: góra Zamkowa, prywatne muzeum archeologiczne,
  • Waniewo: punkt widokowy na rozlewiska Narwi i pozostałości zamku z 1521r, przejście unikalną kładką z pomostami które uczestnicy muszą pokonać i przeprawić się przez  koryta rzeki Narew
  • Kurowo: siedziba Parku Narodowego, dworek, park, kładki i wieże widokowe
  • Kruszewo: „Zerwany Most” – pozostałości mostu, widok na fortyfikację ziemną „Koziołek” i dolinę rzeki Narew

  Świadczenia: przewodnik, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

  Ponadto proponujemy: obiad w trakcie wycieczki, godzinny spływ 2-osobowymi łódkami pychówkami, transport autokarem/busem. Program zwiedzania możemy zmodyfikować uwzględniając zwiedzanie Tykocina (unikalny ryneczek, kościół św. Trójcy, zamek królewski, synagoga, Muzeum Narwi ze spływem katamaranem)

  Wycieczka - Na Bagna Biebrzańskie

  Bagna Biebrzańskie to miejsce które musi kiedyś odwiedzić każdy ornitolog. Można tutaj zobaczyć wiele unikalnych gatunków ptaków, Króla Bagien łosia oraz zwiedzić ciekawy kompleks fortyfikacyjny Twierdza Osowiecka. Nasi licencjonowani przewodnicy pomogą Państwu poznać przyrodę Biebrzańskiego Parku Narodowego. Maksymalna liczebność grupy na 1 przewodnika to 25 osób.  Przygotowaliśmy ciekawą ofertę wycieczek dla małych grup z dojazdem własnym głównie do Osowca.

  Więcej szczegółów na >> trasy dla grup z przewodnikiem na wyłączność

  Można też rzeką Biebrzą popływać trawami, katamaranem albo kajakiem. Mamy też ofertę ciekawych zajęć tematycznych w Biebrzańskim Parku Narodowym

  Dla wygodnych proponujemy transport naszym busem z Białowieży lub innego miejsca do Biebrzańskiego Parku Narodowego

  Terminy: do uzgodnienia /od poniedziałku do piątku/
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  z Białowieży z parkingu przy poczcie o godz. 8.00, powrót ok godz. 20.00
  godz. 8.30 Hajnówka zatoka autobusowa przy zajeżdzie „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14
  godz. 9.00 Bielsk Podlaski miejsce do ustalenia
  z Białegostoku
  z parkingu przy Pałacu Branickich o godz. 9.45, powrót ok godz. 18.00

  W programie wycieczki:

  • Biebrzański Park Narodowy – zwiedzanie najciekawszych fragmentów Parku
  • Twierdzy Osowiec – zwiedzanie fortyfikacji

  Świadczenia: transport, usługi przewodnickie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.
  Koszt wycieczki  z Białowieży przy minimum 15 osobach płacących: 195 zł/os, dzieci 190 zł/os
  Koszt wycieczki  z Białegostoku
  przy minimum 15 osobach płacących:155 zł/os, dzieci 150 zł/os

  Wycieczka - Do Krainy Otwartych Okiennic

  Na obrzeżach Puszczy Białowieskiej jest kilka miejsc które warto odwiedzić. Odwiedzimy  Narew – miasteczko która zachowało swój przedwojenny charakter, Krainę Otwartych Okiennic w której zachowało się najwięcej drewnianych domów z urokliwymi okiennicami i ciekawymi zdobieniami, sanktuarium prawosławne Matki Boskiej w Puchłach, które przed wojną było bardziej znane niż obecnie sanktuarium na Grabarce oraz unikalną pustelnię prawosławnego mnicha w Odrynkach.

  Termin wycieczek: 1, 8, 15, 22, 29 lipca 2021 oraz 5, 12, 19, 26 sierpnia 2021 /każdy czwartek/
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  z Białowieży z parkingu przy poczcie o godz. 9.00, powrót ok godz. 17.00
  godz. 9.30 Hajnówka zatoka autobusowa przy zajeździe „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14

  W programie:

  • zwiedzanie Narwi (zabytkowy drewniany kościół z XVIII wieku pw. Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława Biskupa Męczennika-wstęp, zabytkowa drewniana cerkiew z XIX wieku pw. Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Muzeum Wsi-wstęp)
  • wizyta w Krainie Otwartych Okiennic (przejazd przez Trześciankę oraz spacer po Puchłach malowniczej wsi położonej nad Narwią z wizyta w zabytkowej cerkwi)
  • zwiedzanie jedynej w Polsce odtworzonej przez ojca Gabriela prawosławnej pustelni, wyglądem przypominającej warowną twierdzę otoczoną palisadą i wodą do której prowadzi kładka przez bagna doliny Narwi. Na terenie pustelni zwiedzimy 2 cerkwie (w tym jedna wykonana bez użycia gwoździ), usłyszymy dźwięk cerkiewnych dzwonów i przy odrobinie szczęścia spróbujemy monastyrskiej zupy, herbaty czy ciasta
  • warsztaty z lepienia wyrobów z gliny w Lewkowie Starym (samodzielnie będą mogli Państwo ulepić pamiątkę z Puszczy Białowieskiej wykonaną pod okiem instruktora)

  Świadczenia: transport, usługi przewodnickie, bilety wstępu, zajęcia warsztatowe w Lewkowie Starym.
  Koszt wycieczki przy minimum 15 osobach płacących: 135 zł/os,

  Uwaga: W/w cena nie obejmuje datku w cerkwi w Puchłach, kościele w Narwi i skicie w Odrynkach – 15 zł/os. Istnieje możliwość zamiast warsztatów w Lewkowie Starym włączenia do programu wioski tematycznej Borysówka – Wieś Drewniana ze zwiedzaniem oraz warsztatami kulinarnymi.

  Wycieczka - Poznajemy północną część Puszczy Białowieskiej

  Puszcza Białowieska to nie tylko Białowieżą, Rezerwat Ścisły, ale: Hajnówka – „Brama do Puszczy Białowieskiej”, Narewka która ma podobną lokalizację jak Białowieżą, Obszar Ochronny Hwoźna, najmniej poznany obszar Puszczy Białowieskiej, gdzie można spotkać na wolności wilka, oraz zbiornik wodny Siemianówka – największy akwen wodny w okolicy.

  Terminy: 2, 9, 16, 23, 30  lipca 2021 oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia 2021 /każdy piątek/
  Miejsca i godziny wyjazdów:
  z Białowieży z parkingu przy poczcie o godz. 9.00, powrót ok godz. 18.00
  godz. 9.30 Hajnówka zatoka autobusowa przy zajeżdzie „Wrota Lasu”, ul. Piłsudskiego 14
  godz. 10.00 Narewka – wg indywidualnych uzgodnień

  W programie wycieczki:

  • Narewka: największy kirkut żydowski w powiecie Hajnowskim
  • Gruszki: Park Przyrodniczy – zwiedzanie (platforma widokowa, zegar przyrodniczy i słoneczny, Miejsce Mocy, Lasowid, barć na drzewie, skupisko starych dębów na Dwornym Grądku
  • Masiewo: ciekawa architektura drewniana, „Wokół rezerwatu Głuszec” – piesza wycieczka
  • Siemianówka: cerkiew św. Jerzego, wycieczka na wały ochronne oraz zadanie questowe do wykonania, panorama Zbiornika Wodnego Siemianówka, wizyta w „Bobrowej Zagrodzie” – pokaz rękodzielniczy tkania chodników, obróbki lnu, kręcenia świec z wosku, poczęstunek regionalny, rywalizacje integracyjne

  Świadczenia: transport, usługi przewodnickie, karty questowe, datek w cerkwi,  pokaz rękodzielniczy, poczęstunek regionalny
  Koszt wycieczki przy minimum 15 osobach płacących: 175 zł/os,

  Za dodatkową odpłatnością zapewniamy: biesiadę przy ognisku, obiad, przejażdżkę zaprzęgiem typu bonanza

   

  Istnieje możliwość modyfikacji programu zgodnie z oczekiwaniami klienta oraz technicznymi możliwościami realizacji zamówionego programu

  Kontakt

  Masz pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w opisie wycieczek? Skontaktuj się z nami!

  85 741 57 20

  biuro@junior.bialystok.pl

  Proponujemy również

  NASZA OFERTA - SPRAWDŹ