Rezerwacja dla: Spływy kajakowe rzekami Narewka, Narew, Biebrza, Supraśl

Spływy kajakowe rzekami Narewka, Narew, Biebrza, Supraśl

Opis

Region Puszczy Białowieskiej to nie tylko pierwotna puszcza, to również Dolina Górnej Narwi, Zbiornik Wodny Siemianówka oraz cała sieć strumyków i rzeczek wypływających z Puszczy Białowieskiej. Największa rzeka Narew rozpoczyna swój bieg na Białorusi, następnie zatrzymana zaporą na wysokości Bondar tworzy potężny zbiornik wodny Siemianówka o głębokości do 7m i max powierzni do 3 250 ha, a następnie przechodzi w piękną meandrującą rzekę do której po drodze wpada jej dopływ – rzeka Narewka.

Rzeka Narewka to malownicza rzeka wypływająca z bagien Dzikiego Nikoru na Białorusi, przepływająca przez Puszczę Białowieską, a następnie wpadającą do rzeki Narew. Narewka przepływa przez dwie duże miejscowości turystyczne Białowieżę i Narewkę. Na Polanie Białowieskiej oraz od granicy Białowieskiego Parku Narodowego w Kosym Moście  można pływać rzeką kajakiem. Odcinek z Kosego Mostu do Narewki jest udrożniony i tylko przy niskim poziomie wody nie są organizowane spływy. Z plaży w Narewce rzeka na całym odcinku jest spławna bez przenosek wijąc się malowniczo wśród łąk i lasów Puszczy Białowieskiej.

Zbiornik wodny Siemianówka to raj dla wędkarzy. Na zbiorniku wodnym są bardzo dobre warunki do uprawiania sportów wodnych /żeglarstwo, windsurfing/. Od dwóch lat co roku na zalewie odbywają się regaty eliminacyjne Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, a zimą są idealne warunki do uprawiania sportów bojerowych. Oprócz zbiornika wodnego Siemianówka są jeszcze dwa mniejsze zbiorniki wodne: „Bachmaty'” koło Dubicz Cerkiewnych i „Repczyce” koło Kleszczel.

Spływy kajakowe:

Spływy kajakowe rzeką Narewką i Narew /1 dzień/

Spływy kajakowe rzekami Narewka i Narew

Od kwietnia do października spływy kajakowe realizujemy codziennie.
Sugerowane godziny rozpoczęcia spływów – godz. 9.00, 9,30, 10.00 i 14.00, 14.30 oraz 15.00.

Czas trwania spływu: ok. 2,5 – 7h. ( w zależności od wybranej trasy )

Na rok 2021 przygotowaliśmy dla Państwa 2 warianty realizacji spływów rzeką Narewką i Narew.

Wariant I
Należy dojechać do przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35. Po postawieniu samochodu na posesji gospodarzy i zapoznaniu się z trasą i zasadami bezpieczeństwa wyruszamy na trasę. Po zakończeniu spływu odwiezienie uczestników do miejsca jego rozpoczęcia.

Trasa rekreacyjna
Czas trwania spływu ok. 2h
Trasa spływu ( ok. 7 km ) przebiega meandrującą rzeką Narewka od przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35 w okolice Hramotnego (przy grzybku).

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 50 zł/os

Trasa optymalna
Czas trwania spływu ok. 3,5-4h
Trasa spływu ( ok. 13 km ) meandrującą rzeką Narewka, a następnie rzeką Narew od przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35 do plaży w Rybakach.
Na zakończenie spływu możliwość odwiedzenia pustelni Ojca Gabriela w Odrynkach.

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 60 zł/os

Trasa dla aktywnych
Czas trwania spływu ok. 6 – 7h
Trasa spływu ( ok. 22 km ) meandrującą rzeką Narewka, a następnie rzeką Narew od przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35 do pola biwakowego w Narwi.
Po trasie proponujemy odwiedzenie pustelni Ojca Gabriela w Odrynkach.

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 75 zł/os

Świadczenia na wszystkich trasach: wypożyczenie 2-osobowego kajaka z wyposażeniem (2 wiosła, 2 kapoki), transport kajaków  oraz osób do miejsca rozpoczęcia spływu.

Wariant II
Należy dojechać do przystani kajakowej w Janowie 35 zlokalizowanej na terenie kwatery agroturystycznej „Białowieskie Ustronie” gdzie można zatrzymać się na nocleg. Przystań kajakowa znajduje się 2 km przed Narewką przy „Białowieskim Gościńcu” – najkrótszej drodze z Białowieży do Narewki prowadzącej przez malownicze obszary Puszczy Białowieskiej.  Po postawieniu samochodu na posesji gospodarzy i zapoznaniu się z trasą i zasadami bezpieczeństwa zawozimy na miejsce startu. Po zakończeniu spływu następuje odwiezienie uczestników do miejsca jego rozpoczęcia.

Trasa rekreacyjna dla koneserów
Czas trwania spływu ok. 2-2,5h
Trasa spływu ( ok. 7 km ) przebiega meandrującą rzeką Narewka od granicy z Białowieskim Parkiem Narodowym na Kosym Moście do przystani kajakowej w Janowie 35. Spływ można przedłużyć o 1,5 km do jazu przy moście w Narewce

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 50 zł/os

Trasa rekreacyjna 
Czas trwania spływu ok. 2,5h
Trasa spływu ( ok. 10 km ) przebiega meandrującą rzeką Narewka od plaży przy moście w Narewce do przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35, ewentualnie  trochę dalej do mostu drogowego.

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 50 zł/os

Trasa optymalna
Czas trwania spływu ok. 3,5-4h
Trasa spływu ( ok. 16 km ) przebiega meandrującą rzeką Narewka od plaży przy moście w Narewce  w okolice Hramotnego (przy grzybku). W trakcie spływu można zrobić przerwę na przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 60 zł/os

Trasa dla aktywnych
Czas trwania spływu ok. 6-7h
Trasa spływu ( ok. 22 km ) meandrującą rzeką Narewka, a następnie rzeką Narew od plaży przy moście w Narewce do plaży w Rybakach. W trakcie spływu można zrobić przerwę na przystani kajakowej w Lewkowie Starym 35. Na zakończenie spływu możliwość odwiedzenia pustelni Ojca Gabriela w Odrynkach.

Koszt spływu przy 2 osobach w kajaku: 75 zł/os

Świadczenia na wszystkich trasach: wypożyczenie 2-osobowego kajaka z wyposażeniem (2 wiosła, 2 kapoki), transport kajaków  oraz osób do miejsca rozpoczęcia spływu.

Uwaga: w okresie Weekendu 01-03.05.2021 oraz Bożego Ciała w terminie 04-07.06.2021 ceny spływów są o 5 zł/os wyższe, przy zgłoszeniach powyżej 10 osób zniżka 10%, przy spływie 1 osoby w kajaku dopłata uzgodniona indywidualnie w zależności od trasy i ilości zgłoszonych osób.

Ponadto proponujemy:

 • zabezpieczenie transportu uczestników z miejsca zamieszkania

 • zwiedzenie z przewodnikiem przed lub po spływie Parku Przyrodniczego w Gruszkach lub innych ciekawych miejsc w północnej części Puszczy Białowieskiej

 • przygotowanie konsumpcji w trakcie spływu lub po spływie

 • zabezpieczenie ratownika na spływ

Zapisy: BP „Junior”, e-mail: jurek@junior.bialystok.pl, tel. 85 741 57 20, 602 470 422, 606 256 209

Oferta dla grup

Termin do uzgodnienia: od kwietnia do października
Czas trwania spływu: ok. 3 godz.

Ramowy program
Dojazd do plaży w Narewce, zapoznanie z trasą i zasadami bezpieczeństwa
10.00 – 13.00 – spływ kajakowy z plaży w Narewce do mostu w Lewkowie Starym /trasa spływu ok 10 km meandrującą rzeką Narewką/
13.00 – wyjazd grupy z okolic mostu w Lewkowie Starym.

Istnieje możliwość wydłużenia trasy oraz zmiany godziny rozpoczęcia spływu.

Świadczenia: wypożyczenie kajaków, transport kajaków, zabezpieczenie 2 ratowników na spływ kajakowy.

Koszt spływu przy grupie 30-osobowej: 65 zł/os

Ponadto proponujemy:

 • zabezpieczenie transportu uczestników
 • rywalizację w trakcie spływu /odnajdywanie punktów kontrolnych/
 • zwiedzenie z przewodnikiem po spływie Parku Przyrodniczego w Gruszkach
 • przygotowanie konsumpcji w trakcie spływu
 • zwiedzanie Parku Przyrodniczego /ok 1 godz/
 • biesiadę przy ognisku po zakończeniu spływu
Spływ kajakowy rzeką Narewką i Narew /2 dni/

Spływ kajakowy rzeką Narewką oraz Narew  / 2 dni/

Polecamy wypożyczenie kajaków z wyposażeniem i spływ kajakowy rzeką Narewką, a następnie Narew. Przy w/w spływie proponujemy 2 noclegi z posiłkami na kwaterze w Hramotnem, albo noclegi na polach biwakowych na trasie spływu lub na kwaterach, pensjonatach, hotelach z dojazdem z miejsca zakwaterowania (proponujemy „Białowieskie Ustronie”). Noclegi i posiłki mogą zamówić Państwo sami albo zabezpieczy Biuro. Proponujemy następującą trasę spływu:

I dzień: Narewka – Porosłe / 15,5km /
Przyjeżdżamy do Narewki gdzie zostawiamy samochód. Po zapoznaniu z trasą spływu i zasadami bezpieczeństwa na wodzie płyniemy kajakiem z plaży w Narewce meandrującą rzeką Narewką w okolice Hramotnego (łagodne zejście obok „grzybka”) oko 600 m za mostem do Porosłego.  Po trasie proponujemy zrobić przerwę na odpoczynek na prywatnej Stanicy Kajakowej w Lewkowie Starym i zwiedzić: cerkiew w Lewkowie Starym, Dolinę Waliczówki (siedliska bobrowe oraz miejsca żerowania dzięciołów) albo zrobić przerwę na warsztaty garncarskie lub tkackie. Można też zrobić na posiłek we własnym zakresie lub zamówić. Po zakończeniu spływu odwozimy do Narewki do miejsca startu.

II dzień: Porosłe – Narew / 14,9km /
Wyjeżdżamy z Narewki do Porosłego skąd udajemy najpierw rzeką Narewką, rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza. Rzeką Narew dopływamy do miejscowości Narew. Po trasie proponujemy zrobić przerwę w Odrynkach i zwiedzić pustelnię prawosławną i zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Następnie płyniemy do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. Można zjeść obiad a następnie zostają Państwo odwiezieni do Narewki.

Świadczenia: wypożyczenie i transport kajaków z wyposażeniem (kapoki, wiosła), transport uczestników 1-go dnia z miejsca zakończenia spływu, 2-go dnia z/do Narewki.

Za dopłatą proponujemy zabezpieczenie ratownika – komandora spływu.

Spływ kajakowy rzeką Narewką i Narew /7 dni/

Spływ kajakowy rzeką Narewką oraz Narew /7 dni/

Polecamy Państwu kompleksową obsługę spływu rzekami Narewką i Narew. Proponujemy następujące trasy spływu z zakwaterowaniem i wyżywieniem w obiektach po trasie spływu. Proponujemy zakwaterowanie w pensjonatach agroturystycznych w Janowie i Waniewie oraz Ośrodku Wypoczynkowym „Ptasia Osada” w Ploskach.

I dzień: Narewka – Lewkowo Stare / 10,5km /
ok 14.00 przyjazd do Janowa, zakwaterowanie. Płyniemy kajakiem z plaży w Narewce do mostu w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu do mostu w Lewkowie Starym wracamy busem do Janowa na obiadokolację.

II dzień: Lewkowo Stare – Narew / 19,9km /
Po śniadaniu wyjeżdżamy busem do Lewkowa Starego. Z Lewkowa Starego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. Po zwiedzeniu Narwi wracamy busem na obiadokolację w Janowie.

III dzień: Narew – Ploski / 18,7 km /
Po śniadaniu, wykwaterowujemy się, pakujemy rzeczy do busa i przejeżdżamy do Narwi. Z Narwi kajakiem płyniemy do miejscowości Ploski. Po trasie zatrzymujemy się w Puchłach, wsi z ciekawą zabudową drewnianą i murowaną cerkwią pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości „Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki. Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego „Ptasia Osada” w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Zakwaterowanie w Ośrodku, obiadokolacja.

IV dzień: Ploski – Doktorce /16,2 km/
Śniadanie, wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. Z Doktorc wracamy busem do Plosek.    Obiadokolacja, czas wolny.

V dzień: Suraż –  Bokiny /19,3 km/
Śniadanie, wykwaterowanie z Ośrodka w Ploskach, przejazd busem do Suraża, zwiedzenie miasteczka (prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół). Spływ kajakiem z Suraża do Bokin. W Bokinach zakończenie spływu i przejazd busem do Waniewa. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.

VI dzień: Bokiny – Waniewo /17,4 km/
Śniadanie, wyjazd do Bokin. Spływ kajakiem z Bokin do Waniewa. Obiadokolacja.

VII dzien: Waniewo – Rzędziany /17,3 km/
Śniadanie, wykwaterowanie. Spływ kajakowy z Waniewa do Rzędzian. Zakończenie spływu w Rzędzianach. Obiad. Wyjazd

Świadczenia: wypożyczenie kajaków, transport kajaków oraz osób i bagaży, 6 noclegów, 6 śniadań, 6 obiadokolacji, obiad, bilety wstępu do NPN.

Spływ kajakowy rzeką Narewką i Narew w 10 dni

Spływ kajakowy rzeką Narewką i Narew w 10 dni

Proponujemy Państwu spływu rzekami Narewką i Narew z zakwaterowaniem we własnych namiotach po trasie spływu i skorzystanie z istniejącej w okolicy infrastruktury. Do przepłynięcia będzie 150 km.

I dzień: Kosy Most – Narewka / 8,3km /
Przyjazd do Narewki, wypożyczenie kajaków, pozostawienie samochodów, przejazd na Kosy Most. Płyniemy kajakiem z granicy Białoweiskiego Parku Narodowego do mostu w Narewce. Po dopłynięciu do mostu w Narewce przenosimy kajaki na drugą stronę mostu, kawałek podpływamy, rozbijamy namioty   i zatrzymujemy się na odpoczynek. Można zamówić jedzenie z dowozem.

II dzień:
Narewka – Hramotne / 15,3km /
Płyniemy kajakiem z pomostu w Narewce do grzybka w okolicy wsi Hramotne. Po trasie możemy zrobić przerwę  na Przystani Kajakowej we wsi Lewkowo Stare i zwiedzić zabytkową cerkiew s. Piotra i Pawła. Po dopłynięciu możemy skorzystać z infrastruktury gospodarstwa agroturystycznego we wsi Hramotne.

III dzień: Hramotne – Narew / 15 km /
Z Hramotnego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zatrzymujemy się na polu biwakowym za mostem. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku, Muzeum Regionalne. W miejscowej restauracji można zamówić obiadokolację.

IV dzień: Narew – Puchły/ 11 km /
Z Narwi kajakiem płyniemy do miejscowości Puchły. Zatrzymujemy się w Puchłach na polu biwakowym, można zamówić obiadokolację, wykąpać się. Puchły to wieś z ciekawą zabudową drewnianą w której znajduje się cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości „Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki.

V dzień: Puchły – Ploski / 15 km /
Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego „Ptasia Osada” w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Możliwość zakwaterowania i posiłku w Ośrodku, ewentualnie rozbijamy namioty na polu biwakowym.

VI dzień: Ploski – Doktorce /16,2 km/
Wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. W Doktorcach możemy zamówić obiadokolację oraz skorzystać z możliwości Parku Linowego.

VII dzień: Doktorce – Suraż/16,2 km/
Wypływamy z Doktorc i płyniemy do Suraża. Po dopłynięciu rozbijamy namioty na polu biwakowym o bardzo dobrej infrastrukturze. Możemy się wykąpać zjeść obiadokolację i zwiedzić okolicę. W miasteczku jest prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół.

VIII dzień: Suraż –  Bokiny /19,3 km/
Wypływamy z Suraża i płyniemy do Bokin. W Surażu musimy wykupić na pozostałe dni bilet wstępu do Narwiańskiego PN bo w pozostałe dni będziemy płynąć „Polską Amazonką”. W Bokinach zatrzymujemy się na terenie posesji kwatery agroturystycznej, gdzie możemy rozbić namioty.

IX dzień: Bokiny – Waniewo /17,4 km/
Wypływamy z Bokin do Waniewa. Zatrzymujemy się na plaży w Waniewie. Możemy skorzystać z pola biwakowego lub zatrzymać się na terenie pensjonatu w Waniewie. Można zwiedzić zabytkowy kościół i pospacerować ciekawą kładką prowadzącą do Śliwna. Część trasy przez koryta Narwi trzeba pokonać specjalnymi ruchomymi pomostami.

X dzien: Waniewo – Rzędziany /17,3 km/
Płyniemy z Waniewa do Rzędzian. Po trasie możemy zrobić przerwę na zwiedzanie w siedzibie Narwiańskiego PN w Kurowie Zakończenie spływu w Rzędzianach. Możemy zjeść obiad, a kierowcy z kajakami jadą po samochody do Narewki

Świadczenia: wypożyczenie kajaków, transport kajaków, osób do Kosego Mostu i kierowców z Rzędzian do Narewki.

Uwaga: Można skrócić spływ do 8 lub 9 dni pokonując większe dystanse.

Spływy kajakowe rzeką Biebrzą i Narew

1 dniowy spływ rzeką Biebrzą i Narew
Trasa spływu:
Burzyn –Wizna /12 km/

Kajakiem po rozlewiskach Biebrzy 9 dni

Program:

 1. Lipsk – Kamienna Nowa (17 km); nocleg
 2. Kamienna Nowa – Sztabin (15,5 km); nocleg
 3. Sztabin – Jgłowo (16 km); nocleg
 4. Jagłowo – Dolistowo (12 km); nocleg
 5. Dolistowo – Goniądz (16 km); nocleg
 6. Goniądz – Osowiec (8 km); nocleg
 7. Osowiec – Biały Grąd (13 km); nocleg
 8. Biały Grąd – Burzyn (29 km); nocleg
 9. Burzyn – Wizna (12,5 km); nocleg

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – Lipsk, Wizna – Augustów, kajak turystyczny 2-os, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • koniecznie należy zabrać ze sobą aparat fotograficzny (możliwość uchwycenia wielu gatunków ptaków!)

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania imprezy: 9 dni

Spływ kajakowy rzeką Supraśl

Wariant I
Trasa spływu:
plaża w Supraślu – Pólko /7,5 km/
czas trwania 1,5-2 godz.,
Trasa idealna dla rodziców z dziećmi

Wariant II
Trasa spływu:
plaża w Supraślu – Nowodworce  /14,5 km/
Czas trwania ok 3,5 godz.
Piękna trasa, łatwa technicznie, bez konieczności wysiadania z kajaka.

Wariant III
Trasa spływu:
plaża w Supraślu – Nowodworce – Wasilków /17,3 km/
Czas trwania ok 4 godz.
Piękna trasa, łatwa technicznie, bez konieczności wysiadania z kajaka – dla aktywnych.

Proponujemy również spływy:

rzekami Podlasia: Czarną Hańczą i Rospudą

1-dniowy spływ kajakowy Czarną Hańczą

Najpiękniejszy odcinek Czarnej hańczy. Na zakończenie dodatkową atrakcją może być krótki etap spływu Kanałem Augustowskim z dwiema śluzami: śl. Sosnówek i śl. Mikaszówka. Do przepłynięcia jest dość duży etap, jednak rekompensuje to dość szybkim nurtem, wijąc się serpentyną w moczarowatej dolinie obrzeżonej lasem.

Program:

Frącki – Rygol (23 km) lub Frącki – Mikaszówka (z Kanałem Augustowskim) (25 km)

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – Frącki, Rygol – lub Mikaszówka – Augustów, kajak turystyczny 2-os.

Informacje dodatkowe:

 • udział w spływie należy zgłosić wcześniej w B.P. „JUNIOR”
 • w lipcu i sierpniu spływy odbywają się w każdą środę lub na zamówienie w każdy inny dzień
  czas trwania spływu ok. 8 godz.
 • osoby wypoczywające w Augustowie lub okolicy, odbieramy z obiektu noclegowego i po spływie odwozimy
 • dodatkowo można jeszcze zamówić regionalny obiad na trasie spływu
 • parking na miejscu przy siedzibie firmy
 • należy zabrać ze sobą prowiant na drogę, okrycie głowy przed słońcem, płaszcz przeciwdeszczowy

Uwaga: na życzenie klienta istniej możliwość zapewnienia ratownika-przewodnika na spływ

1-dniowy spływ kajakowy rzeką Rospudą

Trasa urokliwa i bardzo ciekawa ze względu na różnorodny charakter rzeki, w większości przebiegająca przez tereny Puszczy Augustowskiej. Krótki odcinek przypominający rzekę górską z szybkim nurtem, powalonymi drzewami i kamienistym dnem (niesamowita atrakcja!). Miejscami rzeka płynie spokojniej, szerokim korytem, wśród szuwarów.Na trasie spływu dwa niezwykłe miejsca do odwiedzenia: ruiny pałacu Paca w Dowspudzie i uroczysko Święte Miejsce – miejsce kultu religijnego.

Program:

Małe Raczki – „Święte Miejsce” (15 km)

Świadczenia: przewóz osób i kajaków, kajak turystyczny 2-os.

Informacje dodatkowe:

 • należy zabrać ze sobą prowiant na drogę, okrycie głowy przed słońcem, płaszcz przeciwdeszczowy

Weekendowy spływ kajakowy Czarną Hańczą 2 dni

Program:

 1. Wysoki Most – Frącki (12 km)
 2. Frącki – Rygol (20 km)

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – Wysoki Most, Rygol – Augustów, kajak turystyczny 2-os, namiot 2-os, nocleg na polu namiotowym, wyżywienie: śniadanie, obiad, 2 x kolacja, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • w drugim dniu – regionalny obiad na trasie spływu w gospodarstwie agroturystycznym
 • świeże, zdrowe i pyszne wyżywienie w gospodarstwach agroturystycznych

Liczba uczestników: min. 8 osób

Spływ kajakowy Szlakiem Papieża 4 dni

Program:

 1. Jezioro Wigry (pól. Klasztorny) – Maćkowa Ruda (10 km)
 2. Maćkowa Ruda – Frącki (18 km)
 3. Frącki – Dworczysko (11 km)
 4. Dworczysko – Mikaszówka (12 km), koniec spływu

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – Wigry, Mikaszówka – Augustów, kajak turystyczny 2-os, namiot 2-os, noclegi na polach namiotowych, wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, mapa + dokładny opis szlaku, śluzowania, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • w pierwszym dniu – obiad i kolacja, w ostatnim dniu – śniadanie
 • świeże, zdrowe i pyszne wyżywienie w gospodarstwach agroturystycznych

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania: 4 dni

Spływ kajakowy Rospudą 6 dni

Program:

 1. Jezioro Czarne – Filipów (12 km)
 2. Filipów – Jez. Garbaś (11 km)
 3. Jez. Garbaś – Jez. Szumowo (10 km)
 4. Jez. Szumowo – Małe Raczki (12 km)
 5. Małe Raczki – Święte Miejsce (14 km)
 6. Święte Miejsce – Augustów (17 km)

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – jez. Czarne, kajak turystyczny 2-os, namiot 2-os, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • wyżywienie we własnym zakresie

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania imprezy: 6 dni

Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim w 6 dni

Program:

 1. Jezioro Wigry (pól. Klasztorny) – Maćkowa Ruda (10 km)
 2. Maćkowa Ruda – Frącki (18 km)
 3. Frącki – Dworczysko (11 km)
 4. Dworczysko – Paniewo (20 km)
 5. Paniewo – Przewięź (15 km)
 6. Przewięź – Augustów (10 km)

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – Wigry, kajak turystyczny 2-os, namiot 2-os, noclegi na polach namiotowych, wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, ratownik-przewodnik, śluzowania, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • w pierwszym dniu – obiad i kolacja, w ostatnim dniu – śniadanie
 • noclegi na polach namiotowych przy gospodarstwach agroturystycznych, karczmie, ośrodku wypoczynkowym

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania: 6 dni

Spływ kajakowy Czarną Hańczą i Kanałem Augustowskim w 9 dni

Program:

 1. Augustów – Swoboda (12 km)
 2. Swoboda – Serwy (14 km)
 3. Serwy – jez. Wigry (płw. Klasztorny – przewóz osób i kajaków) – Wysokie Most (16 km)
 4. Wysoki Most – Frącki (12 km)
 5. Frącki – Jałowy – Róg (18 km)
 6. Jałowy – Róg – wycieczka piesza po Puszczy Augustowskiej
 7. Jałowy Róg – Płaska (18 km)
 8. Płaska – Swoboda (10 km)
 9. Swoboda – Augustów (12 km)

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Serwy – jez. Wigry, kajak turystyczny 2-os, namiot 2-os, noclegi na polach namiotowych, wyżywienie: śniadania, obiady, kolacje, ratownik-przewodnik, śluzowania, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • w pierwszym dniu – obiad i kolacja, w ostatnim dniu – śniadanie
 • noclegi na polach namiotowych przy stanicach wodnych

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania: 9 dni

Kajakiem po rozlewiskach Biebrzy 9 dni

Program:

 1. Lipsk – Kamienna Nowa (17 km); nocleg
 2. Kamienna Nowa – Sztabin (15,5 km); nocleg
 3. Sztabin – Jgłowo (16 km); nocleg
 4. Jagłowo – Dolistowo (12 km); nocleg
 5. Dolistowo – Goniądz (16 km); nocleg
 6. Goniądz – Osowiec (8 km); nocleg
 7. Osowiec – Biały Grąd (13 km); nocleg
 8. Biały Grąd – Burzyn (29 km); nocleg
 9. Burzyn – Wizna (12,5 km); nocleg

Świadczenia: przewóz osób i kajaków na trasie Augustów – Lipsk, Wizna – Augustów, kajak turystyczny 2-os, ubezpieczenie NNW.

Informacje dodatkowe:

 • koniecznie należy zabrać ze sobą aparat fotograficzny (możliwość uchwycenia wielu gatunków ptaków!)

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania imprezy: 9 dni

rzekami Litwy: Uła, Mereczanka, Niemen, Salcia

Spływ kajakowy na Litwie – Salcia, Mereczanka – ze względu na sytuację epidemiczną i zamknięcie granic spływy na Litwie są zawieszone do odwołania.

Salcia – rzeka z krystalicznie czystą i chłodną wodą, otulona dzikimi lasami Puszczy Rudnickiej, cudownie czyste, przesycone żywicą powietrze i ten przyjemny plusk nurtu…- pełny relaks. Cztery dni na Salcia i trzy na Mereczance (nowe odcinki nie objęte szlakiem Uły, Mereczanki i Niemna)

Świadczenia:

 • miejsce w kajaku turystycznym 2-os z wyposażeniem
 • przewóz osób i kajaków; Augustów – Gerviskis
 • przewóz osób i kajaków; Varena- Augustów
 • zwiedzanie Wilna (opcja IV)
 • namiot 3-os. typu igloo (opcja II,III)
 • opieka przewodnika
 • wyżywienia (śniadanie, obiadokolacja), (opcja III)
 • wyżywienie (śn., prowiant, obiadokolacja + piwko/soki), (opcja IV)
 • opłata pól namiotowych
 • transfer bagaży na trasie (opcja III,IV)
 • rozbijanie i składanie namiotów (opcja IV)
 • ubezpieczenie NNW

Informacje dodatkowe:

 • dzienne etapy do przepłynięcia: od 10 km do 17 km
 • opcja III i IV – w I dniu obiadokolacja, w ostatnim dniu – śniadanie

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania imprezy: 8 dni

Spływ kajakowy na Litwie – Uła, Mereczanka, Niemen  … świat z pogranicza baśni – ze względu na sytuację epidemiczną i zamknięcie granic spływy na Litwie są zawieszone do odwołania.

Fascynujący szlak trzema rzekami o różnych charakterach. Trzy dni na bystrej Ule płynącej w piaszczystym wąwozie, dwa dni na spokojnej i szerokiej Mereczance i dwa dni na „leniwym” i powolnym Niemnie. Dookoła natury krajobraz – niewielkie wioski nad brzegiem rzek, chałupy o archaicznych kształtach i krzyże na rozstajach dróg.

Program:

 1. W godzinach porannych wyjazd do Wilna – krótkie zwiedzanie miasta (opcja IV), przejazd do Dubiciai spływ Ułą (45 km), nocleg
 2. Spływ kajakowy : Krokslys – Pauosupe (20 km)
 3. Pauosupe – Manciagire (15 km)
 4. Manciagire – ujście Grudy do Mereczanki (21 km)
 5. ujscie Grudy do Mereczanki – Merkine (17 km)
 6. Merkine – Nietiesos (15 km)
 7. Nietiesos – Krikstonys (15 km)
 8. Krikstonys – Nemunaitis (13 km), wyjazd do Augustowa

Świadczenia:

 • kajak turystyczny 2-os z wyposażeniem,
 • przewóz osób i kajaków; Augustów – Dubiciai
 • przewóz osób i kajaków; Nemunaitis – Augustowa
 • zwiedzanie Wilna (opcja IV)
 • namiot 3-os. typu igloo (opcja II,III,IV)
 • opieka przewodnika
 • wyżywienia (śniadanie, obiadokolacja), (opcja III)
 • wyżywienie (śn., prowiant, obiadokolacja + piwko/soki), (opcja IV)
 • opłata pól namiotowych
 • transfer bagaży na trasie (opcja III,IV)
 • rozbijanie i składanie namiotów (opcja IV)
 • karty wstępu do Dzukijskiego Parku Narodowego
 • ubezpieczenie NNW

Informacje dodatkowe: 
W I dniu obiadokolacja, w ostatnim – śniadanie (opcja III i IV)

Liczba uczestników: min. 8 osób
Czas trwania imprezy: 8 dni

 

Zasady rezerwacji kajaku/ łódki/ kanu, cennik

 1. Należy przesłać zamówienie pocztą elektroniczną lub faxem zawierające następujące dane:
  dla kogo dokonać rezerwacji

  • ilość zamawianego sprzętu
  • dokładny termin wypożyczenia sprzętu
  • ewentualny termin, godzina i miejsce przewozu sprzętu
 2. Gwarancją rezerwacji sprzętu jest podpisanie umowy i wpłata zaliczki.
 3. Klient sam decyduje o trasie, czasie trwania, miejscu startu i zakończenia spływu.
 4. Klient dodatkowo może zamówić następujące świadczenia:
  • wyżywienie
  • zakwaterowanie
  • wypożyczenie namiotu
  • opiekę przewodnika lub ratownika
  • przewóz bagażu na spływach kajakowych
  • ognisko z kiełbaskami i muzyką
 5. Od października do kwietnia zniżki na kajaki.

Ilość osób na spływach kajakowych dowolna.

Uwaga
Po zapoznaniu się z zasadami rezerwacji formularz zamówienia należy wypełnić z zaznaczeniem wybranych świadczeń i wysłać. W możliwie najkrótszym terminie otrzymają Państwo potwierdzenie realizacji zamówionych świadczeń i kalkulację kosztów. Jeżeli zaakceptują Państwo przedstawioną propozycję prześlemy umowę realizacji zamówionych świadczeń, a zaliczkę należy wpłacić na nasze konto. Brak zaliczki do wyznaczonego terminu oznacza również brak gwarancji na wypożyczenie sprzętu i zamawianych świadczeń.

Kontakt

Masz pytania, na które nie znalazłeś/aś odpowiedzi w opisie? Skontaktuj się z nami!

tel. 85 741 57 20, tel. 602 470 422, tel. 606 256 209

biuro@junior.bialystok.pl

NASZA OFERTA - SPRAWDŹ