Grupy przebywające w regionie Puszczy Białowieskiej zapraszamy do skorzystania z atrakcyjnych propozycji spędzenia czasu wolnego. Poniżej przedstawiamy naszą ofertę. Na życzenie grup wszystkie oferty mogą być modyfikowane i dostosowywane do potrzeb zamawiającego.
I „Bezkrwawe łowy” w Puszczy Białowieskiej
W programie:
- „bezkrwawe łowy” – zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów, a następnie: szukanie i rozpoznawanie tropów dzikich zwierząt, odnajdywanie „ostoi” i „mateczników”, wykonywanie odnalezionych w „matecznikach” poleceń oraz zdobywanie punktów na „ścieżce łowieckiej” w Puszczy Białowieskiej. Zadania związane ze zwyczajami zwierząt oraz strzeleckie, realizowane są w formie rywalizacji indywidualnej lub zespołowej.
- turniej łuczniczy w strzelaniu do makiety dzika
- biesiada przy ognisku i muzyce akordeonisty – kiełbaski ogniskowe, bigos, dania z grilla, kawa, herbata, smalec wiejski, ogórek kiszony, pieczywo, napoje zimne
- przejażdżka zaprzęgami konnymi
Świadczenia: usługi przewodnickie, akordeonista, ognisko z konsumpcją, realizacja programu przy ognisku, nagrody, bilet wstępu do Rezerwatu Pokazowego Zwierząt, przejażdżka zaprzęgami konnymi.
II Kajakiem i rowerem po Puszczy Białowieskiej
W programie:
- ok 2,5 godzinny spływ kajakowy meandrującą rzeką Narewką w zależności od oczekiwań grupy realizowany jest wariant łatwy 10 km trasa z Narewki do Lewkowa Starego. W trakcie spływu należy zaliczyć punkty kontrolne oraz liczy się czas przepłynięcia trasy
Obiad i odpoczynek w plenerze w urokliwym miejscu ogniskowym
- rajd rowerowy leśnymi drogami przez najciekawsze miejsca północnej części Puszczy Białowieskiej. W zależności od oczekiwań i kondycji grupy proponujemy wariant trasy łatwej liczącej 12 km oraz trasy dłuższej liczącej ok. 34 km. Trasę należy pokonać na czas i punkty kontrolne.
Spływ kajakowy i rajd rowerowy realizowane są w formie rywalizacji indywidualnej lub zespołowej. Proponujemy również wariant turystyczny rajdu rowerowego z przewodnikiem.
Świadczenia: wypożyczenia kajaków, transport kajaków i ludzi, wypożyczenie rowerów, transport rowerów, obsługa spływu kajakowego i rajdu rowerowego, opieka ratownika, obiad w plenerze, nagrody i dyplomy dla uczestników.
Organizatorzy zabezpieczają: pilota i obsługę przebiegu rajdu, mapki z zaznaczoną trasą rajdu, dyplomy dla uczestników, obiad regionalny w plenerze.
III „Leśna przygoda” czyli kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej z biesiadą przy ognisku
W programie:
- przejażdżka kolejką wąskotorową po Puszczy Białowieskiej
- biesiada przy ognisku – bigos, kiszka ziemniaczana, kiełbaski ogniskowe, napoje zimne i gorące
W trakcie biesiady:
- konkurencje sportowe: przeciąganie liny, narty wieloosobowe, przechodzenia pod poprzeczką itp.
- zabawa przy muzyce mechanicznej lub akompaniamencie akordeonisty
Świadczenia: realizacja programu zatrzymania z poczęstunkiem lub usługi przewodnickie, akordeonista lub zespół muzyczny, ognisko z konsumpcją, realizacja programu przy ognisku, nagrody, przejażdżka kolejką wąskotorową.
IV Piknik na ludowo w „Bobrowej Zagrodzie”
W programie:
- „Jak powstaje bochenek chleba”? – zapoznanie z procesem wypieku chleba, wypiek chleba w trakcie pobytu grupy w tradycyjnym piecu chlebowym.
- „Zrób sobie garnek” – profesjonalny pokaz oraz próba sił na kole garncarskim
- „Jak się robiło masło kiedyś?” – ubijanie masła przez uczestników tradycyjnym sposobem
- „Kasił Jaś kaniuszynu” – czyli turniej w koszeniu i grabieniu skoszonej trawy
- „Do czego służy cep?” czyli pokaz młócenia zboża cepem a następnie turniej młócenia cepem
- Jak zrobić mąkę? – próba sił na żarnach
- „Jak powstaje podlaski chodnik”? – pokaz i próba sił w wykonaniu uczestników
- „Jadą wozy kolorowe” – czyli przejazd zaprzęgiem typu bonanza po okolicy
- Gry i zabawy integracyjne (strzelanie z łuku, turniej rzutu rohatyną i specjalną belką, przeciąganie liny, wyścigi na nartach wieloosobowych, turniej rzutu do celu, pokonywanie przeszkody na linie)
- wiejski poczęstunek (chleb wiejski, drożdżówka, masło, ser biały, konfitury, miód, smalec wiejski, słoninka, ogórek kiszony, warzywa sezonowe, kompot, kwas chlebowy, mleko)
Proponujemy dodatkowo ognisko z kiełbaskami oraz dania z grilla.
Istnieje możliwość zamówienia oprawy muzycznej na żywo w wykonaniu akordeonisty, „człowieka orkiestry” lub miejscowego zespołu folklorystycznego.
Świadczenia: przejazd zaprzęgami typu bonanza, pokazy rękodzielnicze, turnieje z nagrodami , poczęstunek regionalny w „Bobrowej Zagrodzie”.
V Białoruskie wesele
Zapoznanie uczestników z zasadami zabawy. Z pośród uczestników wybiera się Parę Młodych oraz Marszałka których przebiera się w stroje regionalne. Tradycyjne powitanie gości, zaproszenie wszystkich do zabawy weselnej. W trakcie zabawy weselnej uczestnicy poznają najważniejsze zwyczaje weselne takie jak wyprowadzenie z domu, ślub, wnoszenie korowaju, pierepiwanie oraz oczepiny. Zespół folklorystyczny występuje w roli gości narratora oraz zabezpiecza oprawę imprezy. Uczestnicy mogą poczuć się jak na prawdziwym białoruskim weselu.
Wspaniała zabawa trwająca ok. 3 godzin przy muzyce ludowej ze wszystkimi tradycyjnymi elementami białoruskiego wesela. Dalsza część zabawy przy muzyce DJ-a.
Uwaga: zabawa weselna realizowana w scenerii skansenu regionalnego lub w restauracji hotelowej.
VI Spływ kajakowy z biesiadą po spływie
Proponujemy spływ kajakowy na trasie Narewka – Gramotne ok 15 km. W trakcie spływu uczestnicy pokonują pierwszy odcinek ok 9 km z przerwą na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Po przerwie kontynuacja spływu na trasie liczącej ok. 6 km. Po spływie przejazd autokarem/BUS-em na miejsce ogniskowe, biesiada przy ognisku z oprawą muzyki mechanicznej, rywalizacje sportowe.
Ponadto polecamy:
Zajęcia sprawnościowe
W formie konkurencji linowych:
- kolejka tyrolska,
- przejście po mostach linowych,
- podciąganie się na linie,
- „pajęczyna”,
- „latanie precyzyjne”
Konkurencje są rozmieszczone w formie swoistego toru przeszkód do pokonania którego niezbędne jest wykazanie się kondycją fizyczną (na poziomie przeciętnego obywatela), wolą rywalizacji a także umiejętnością korzystania z pomocy innych uczestników zabawy.
Całość odbędzie się na zasadzie punktowanej rywalizacji. Osoby prowadzące będą oceniać zaangażowanie każdej z drużyn.
Team building
Jest zabawą w formie krótkich zadań ruchowych, w których uczestnicy powinni wykazać się twórczym myśleniem, sprawnością fizyczną i umiejętnością pracy w grupie. Elementy rywalizacji zastępujemy współdziałaniem, a celem jest zintegrowanie zespołu, usprawnienie komunikacji i kształtowanie twórczego myślenia poprzez aktywność i zabawę.
Proponujemy Państwu następujące zadania ruchowe:
- Kooperacja,
- Trójbój
- The dream team
- Piramida Cheopsa
- Syzyfowa praca
- Zaczarowany ołówek
- Kratownica z lin
- Portret szefa
- Rangers test
- Krzywa wieża
- Nić porozumienia
- Super traktorzysta
- Waga płaczu
- Ciągnik
- Szklanka
- Paintball
Jest zabawą która uczy strategii i planowania. Zawodnicy ubrani są w specjalne stroje oraz maski chroniące twarz i szyję, a jako broni używają pistoletów (markerów) na specjalne żelatynowe kulki wypełnione barwiącą cieczą.
Konkurencje strzeleckie
Imprezy stylizowane
Wieczór Żubra
Impreza prowadzona jest przez dwóch konferansjerów z użyciem technik multimedialnych. Niektóre z atrakcji wieczoru: wspólne tańce, karaoke, wybór przywódcy stada, polowanie na Żubra, taniec z Żubrówką, Białowieski Ekspres, hymn Żubrów, ustawianie „białej wieży”, taniec godowy, selekcja naturalna
Wieczór pogański
Zapoznanie z konwencją zabawy: podział na grupy i plemiona, przebranie uczestników. I grupa – stroje Druidów, II grupa – stroje Wojów. Przejazd w określone wcześniej miejsce w Puszczy. Marsz przez Puszczę Białowieską w nocy przy minimalnym świetle pochodni i realizacja wyznaczonych zadań. Na zakończenie całej wędrówki „Rytuał Pogański” mający pojednać wszystkie Plemiona ziemskie z Duchem Puszczy przy wykorzystaniu efektów multimedialnych
Ciąg dalszy zabawy w hotelowym Night Clubie przy muzyce mechanicznej pt. „Poganie inaczej” (bawimy się w przebraniach – na ścianach zmieniają się slajdy z Puszczy Białowieskiej)
Ponadto
„Wieczór PRL”, „Dziki Zachód”, „Wieczór indiański”, „Wieczór prohibicji – romans z Al. Capone”, „Viva Latina”, „Biesiada żeglarska” i wiele innych