Rezerwacja dla: Weekend w kajaku

  Weekend w kajaku

  Opis

  Weekend w kajaku

  Rzeka Narewka i Narew są urokliwymi rzekami, doskonałymi dla tych którzy nie mają doświadczenia w pływaniu, ale i doświadczeni kajakarze docenią walory rzek. Polecamy spędzenie kilku dni w kajaku i przy okazji poznanie okolicy.  Noclegi proponujemy na kwaterze  „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce albo na campingu w Narewce lub pod namiotem na trasie spływu. Wymagającym proponujemy pobyt w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec” w Narewce.  Już teraz warto zrobić rezerwację na najpopularniejszy długi weekend majowy w 2023r

  Wariant dla wygodnych

  Ramowy program:
  I dzień:
    Narewka – Lewkowo Stare / ok 10 km /
  Przed południem proponujemy poznanie okolicy Narewki (Zalew Siemianówka, Park Przyrodniczy w Gruszkach, trasa wokół Rezerwatu Głuszec lub Carską Tropina w okolicach Kosego Mostu).
  ok godz. 14.00 przyjazd, zakwaterowanie na kwaterze „Bobrowa Zagroda”, w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec”. Istnieje możliwość noclegów we własnych lub wypożyczonych namiotach na campingu w Narewce lub po trasie spływu.
  15.20 – przejazd do Narewki i spływ kajakiem od mostu w Narewce do Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu można rozbić namioty na  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym lub odwozimy uczestników do Narewki czy Siemianówki. Wieczorem kolacja przy ognisku (kiełbaski ogniskowe, bigos).

  II dzień:
  Lewkowo Stare – Narew/ ok 19.5 km /
  8.00 – śniadanie, o godz. 9.00 startujemy z  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym  meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 6 km możemy zrobić przerwę za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do miejscowości Narew. Po trasie proponujemy zrobić jeszcze przerwę w Odrynkach, zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Następnie płyniemy do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. a następnie zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu albo mogą rozbić namioty na polu biwakowym w Narwi. Po powrocie  obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy spędzić wieczór nad Zalewem Siemianówka na Starym Dworze lub Rudni. W okresie wakacyjnym w każdą sobotę można przy muzyce DJ-a na obu plażach bawić się do rana.

  III dzień:
  Bondary – Biendziuga / ok 10 km /
  8.00 – śniadanie, wykwaterowanie i zostawienie bagaży. Dowozimy w okolice mostu w Bondarach lub wsi Słobódka (spływ krótszy o 2 km) i udajemy się meandrującą rzeką Narew w okolice wsi Biendziuga gdzie za uroczyskiem Wilcze Gardło rzeka Narewka wpada do rzeki Narew. Powrót do miejsca zamieszkania. Po obiedzie wyjazd.
  Dla osób które biwakują na trasie spływu proponujemy kontynuację spływu z Narwi do Puchłów. Z Puchłów odbierzemy kajaki i uczestników i odwieziemy do Narewki.

  Świadczenia: 2 noclegi, 2 śniadania, kolacja przy ognisku, 2 obiady, wypożyczenie i transport kajaków z wyposażeniem (kapoki, wiosła, siedziska), transport osób po zakończeniu spływu do miejsca startu.
  Mogą Państwo również sami zarezerwować noclegi w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec” w Narewce (zapewniamy transport z hotelu w cenie usługi) lub w którejś z okolicznych kwater agroturystycznych. Bardzo dobrą bazą wypadową jest kwatera „Bobrowa Zagroda” gdzie do Państwa dyspozycji byłyby 2 apartamenty każdy z kuchnią w pełni wyposażoną.

   Wariant dla poszukiwaczy przygód 

  Proponujemy wypożyczenie na kilka dni kajaka z wyposażeniem i udanie się na wyprawę rzeką Narewką i Narew. Wyprawę mogą Państwo rozpocząć od mostu w okolicy wsi Gruszki do miejscu gdzie rzeka Narew wypływa z Białowieskiego PN a zakończyć w Rzędzianach gdzie kończy się Narwiański PN. Do przepłynięcia ok 150 km. Szczegółowy program i zakres świadczeń wyprawy kajakiem dopasujemy do Państwa potrzeb i możliwości.

  Koszt wypożyczenia kajaku 2 osobowego z wyposażeniem (2 wiosła, 2 kapoki, 2 wiosła, 2 siedziska) na co najmniej 3 dni – 60 zł/dzień.

  Podstawowy zakres świadczeń: wypożyczenie kajaku z wyposażeniem, transport kajaków do miejsca startu.
  Transport osób po zakończeniu spływu za dodatkową odpłatnością.

  Dodatkowe świadczenia: wypożyczenie namiotu, rezerwacja miejsc biwakowania oraz posiłków, zabezpieczenie ratownika-komandora spływu, usługi przewodnickie.

  Proponowana trasa spływu rzeką Narewką i Narew

  I dzień: Gruszki – Narewka / 4 km /
  Przyjazd do Narewki, wypożyczenie kajaków, pozostawienie samochodów, przejazd do Gruszek. Płyniemy kajakiem od mostu drogowego w okolicy wsi Gruszki do mostu w Narewce. W tym dniu zamiast spływu można zwiedzić Białowieżę lub okolice Narewki, a spływ rozpocząć następnego dnia. Można zamówić jedzenie w miejscu zamieszkania albo dowóz do miejsca biwakowania..

  II dzień:
   Narewka – Gramotne / 15,3 km /
  Płyniemy kajakiem z Narewki do grzybka w okolicy wsi Gramotne. Po trasie możemy zrobić przerwę  na Przystani Kajakowej we wsi Lewkowo Stare i zwiedzić zabytkową cerkiew św. Piotra i Pawła. Można zamówić obiadokolację w gospodarstwie agroturystycznym we wsi Gramotne.

  III dzień: Gramotne – Narew / 15 km /
  Z Gramotnego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zatrzymujemy się na polu biwakowym za mostem. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku, Muzeum Regionalne. W miejscowej restauracji można zamówić obiadokolację.

  IV dzień: Narew – Puchły/ 11 km /
  Z Narwi kajakiem płyniemy do miejscowości Puchły. Zatrzymujemy się w Puchłach na polu biwakowym, można zamówić obiadokolację, wykąpać się. Puchły to wieś z ciekawą zabudową drewnianą w której znajduje się cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości „Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki.

  V dzień: Puchły – Ploski / 15 km /
  Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego „Ptasia Osada” w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Możliwość zakwaterowania i posiłku w Ośrodku, ewentualnie rozbijamy namioty na polu biwakowym.

  VI dzień: Ploski – Doktorce /16,2 km/
  Wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. W Doktorcach możemy zamówić obiadokolację oraz skorzystać z możliwości Parku Linowego.

  VII dzień: Doktorce – Suraż/16,2 km/
  Wypływamy z Doktorc i płyniemy do Suraża. Po dopłynięciu rozbijamy namioty na polu biwakowym o bardzo dobrej infrastrukturze. Możemy się wykąpać zjeść obiadokolację i zwiedzić okolicę. W miasteczku jest prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół.

  VIII dzień: Suraż –  Bokiny /19,3 km/
  Wypływamy z Suraża i płyniemy do Bokin. W Surażu musimy wykupić na pozostałe dni bilet wstępu do Narwiańskiego PN bo w pozostałe dni będziemy płynąć „Polską Amazonką”. W Bokinach zatrzymujemy się na terenie posesji kwatery agroturystycznej, gdzie możemy rozbić namioty.

  IX dzień: Bokiny – Waniewo /17,4 km/
  Wypływamy z Bokin do Waniewa. Zatrzymujemy się na plaży w Waniewie. Możemy skorzystać z pola biwakowego lub zatrzymać się na terenie pensjonatu w Waniewie. Można zwiedzić zabytkowy kościół i pospacerować ciekawą kładką prowadzącą do Śliwna. Część trasy przez 4 koryta Narwi trzeba pokonać specjalnymi pływającymi pomostami.

  X dzień: Waniewo – Rzędziany /17,3 km/
  Płyniemy z Waniewa do Rzędzian. Po trasie możemy zrobić przerwę na zwiedzanie w siedzibie Narwiańskiego PN w Kurowie Zakończenie spływu w Rzędzianach. Możemy zjeść obiad, a kierowcy z kajakami jadą po samochody do Narewki. W Rzędzianach można zamówić noclegi na kwaterze albo rozbić namioty na terenie kwatery. Wieczorem albo następnego dnia można zwiedzić Tykocin.

  Nowość!!

  Trzy rzeki w weekend

  Proponujemy poznanie w ciągu jednego weekendu 3 rzek podlaskich Narewki, Narew i Supraśl oraz atrakcji w najbliższej okolicy. W zależności od wybranego wariantu noclegi mogą być w okolicy Narewki lub w Białymstoku.

  Wariant z noclegami w Narewce lub okolicy

  Ramowy program:
  I dzień:
    Narewka – Lewkowo Stare / ok 10 km /
  Przed południem proponujemy poznanie okolicy Narewki (Zalew Siemianówka, Park Przyrodniczy w Gruszkach, trasa wokół Rezerwatu Głuszec lub Carską Tropina w okolicach Kosego Mostu).
  ok godz. 14.00 przyjazd, zakwaterowanie na kwaterze „Bobrowa Zagroda”, w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec”. Istnieje możliwość noclegów we własnych lub wypożyczonych namiotach na campingu w Narewce lub po trasie spływu.
  15.20 – przejazd do Narewki i spływ kajakiem od mostu w Narewce do Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu można rozbić namioty na  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym lub odwozimy uczestników do Narewki czy Siemianówki. Wieczorem kolacja przy ognisku (kiełbaski ogniskowe, bigos).

  II dzień:
  Lewkowo Stare – Narew/ ok 19.5 km /
  8.00 – śniadanie, o godz. 9.00 startujemy z  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym  meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 6 km możemy zrobić przerwę za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do miejscowości Narew. Po trasie proponujemy zrobić jeszcze przerwę w Odrynkach, zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Następnie płyniemy do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. a następnie zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu albo mogą rozbić namioty na polu biwakowym w Narwi. Po powrocie  obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy spędzić wieczór nad Zalewem Siemianówka na Starym Dworze lub Rudni. W okresie wakacyjnym w każdą sobotę można przy muzyce DJ-a na obu plażach bawić się do rana.

  III dzień:
  Supraśl – Pólko lub Nowodworce
  8.00 – śniadanie, wykwaterowanie wyjazd do Supraśla
  ok godz. 11.00 – spływ rzeką Supraśl na trasie Supraśl – Pólko (1,5-2 godz) lub Supraśl – Nowodworce (ok 3,5 godz), odwiezienie do miejsca startu. W Supraślu proponujemy obiad regionalny (stolica kiszki i babki ziemniaczanej) lub tatarski, a następnie zwiedzenie miasteczka które upodobali filmowcy (filmowe Majaki z „Blondynki”, sceny do filmów „U Pana Boga …”), gdzie mogą Państwo zobaczyć unikalną cerkiew obroną z XVI wieku i nie tylko.

  Wariant z noclegami w Białymstoku

  Ramowy program:
  I dzień:
    Narwiański Park Narodowy i Białystok
  Jadąc do Białegostoku mogą Państwo odwiedzić Narwiański Park Narodowy zwany „Polską Amazonią” zwiedzić ciekawą wystawę multimedialną w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, pokonać pływającymi pomostami 4 koryta rzeki Narew, a następnie przyjechać do hotelu w Białymstoku. Po zakwaterowaniu i obiedzie proponujemy z naszym przewodnikiem lub samodzielnie zwiedzanie Białegostoku.

  II dzień:
  Narewka – Odrynki/ ok 23 km /
  9.00 – wyjazd z Białegostoku, o godz. 10.00 startujemy z  Bazy Kajakowej w Narewce  meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 10 km możemy zrobić przerwę na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym, a następnie po 6 km  za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do skitu w Odrynkach. Tutaj kończymy spływ. Możemy zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Ze skitu w Odrynkach zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu. Po powrocie  obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy spędzić czas nad Zalewem Siemianówka, odwiedzić Białowieżę lub wracając do Białegostoku zwiedzić Krainę Otwartych Okiennic.

  III dzień:
  Supraśl – Pólko lub Nowodworce
  8.00 – śniadanie, wykwaterowanie wyjazd do Supraśla
  ok godz. 11.00 – spływ rzeką Supraśl na trasie Supraśl – Pólko (1,5-2 godz) lub Supraśl – Nowodworce (ok 3,5 godz), odwiezienie do miejsca startu. W Supraślu proponujemy obiad regionalny (stolica kiszki i babki ziemniaczanej) lub tatarski, a następnie zwiedzenie miasteczka które upodobali filmowcy (filmowe Majaki z „Blondynki”, sceny do filmów „U Pana Boga …”), gdzie mogą Państwo zobaczyć unikalną cerkiew obroną z XVI wieku i nie tylko.

  Uwaga: jako baza noclegowa może być również Supraśl który ma status uzdrowiska.

  Kontakt

  +48602470422

  jurek@junior.bialystok.pl

  Proponujemy również

  NASZA OFERTA - SPRAWDŹ