Rezerwacja dla: Weekend w kajaku

Weekend w kajaku

Opis

Weekend w kajaku

Polecamy spędzenie kilku dni w kajaku i przy okazji poznanie okolicy. Noclegi proponujemy na kwaterze „Białowieskie Ustronie” w Janowie 35, „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce albo pod namiotem na trasie spływu. Wymagającym proponujemy pobyt w hotelu „Dwór Bartnika” w Narewce.

Wariant dla wygodnych

Ramowy program:
I dzień:
  Narewka – Lewkowo Stare / ok 10 km /
Przed południem proponujemy poznanie okolicy Narewki (Zalew Siemianówka, Park Przyrodniczy w Gruszkach, trasa wokół Rezerwatu Głuszec lub Carską Tropina w okolicach Kosego Mostu).
ok godz. 14.00 przyjazd do Janowa 35 k/Narewki, zakwaterowanie na kwaterze „Białowieskie Ustronie”, Do dyspozycji pokoje lub dwuosobowe studia z łazienką. Istnieje możliwość noclegów we własnych lub wypożyczonych namiotach na terenie Bazy Kajakowej.
15.20 – przejazd do Narewki i spływ kajakiem od mostu w Narewce do Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu kajaki zostają na Przystani Kajakowej a uczestników odwozimy do Janowa. Wieczorem kolacja przy ognisku (kiełbaski ogniskowe, bigos).
II dzień: Lewkowo Stare – Narew/ ok 19.5 km /
8.00 – śniadanie, o godz. 9.00 startujemy z  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym 35 meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 6 km możemy zrobić przerwę za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do miejscowości Narew. Po trasie proponujemy zrobić jeszcze przerwę w Odrynkach, zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Następnie płyniemy do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. a następnie zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu. Po powrocie do Janowa obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy wycieczkę do Białowieży lub nad Zalew Siemianówka.
III dzień: Bondary – Biendziuga / ok 10 km /
8.00 – śniadanie, wykwaterowanie i zostawienie bagaży. Dowozimy w okolice mostu w Bondarach lub wsi Słobódka (spływ krótszy o 2 km) i udajemy się meandrującą rzeką Narew w okolice wsi Biendziuga gdzie za uroczyskiem Wilcze Gardło rzeka Narewka wpada do rzeki Narew. Powrót do miejsca zamieszkania. Po obiedzie wyjazd.

Świadczenia: 2 noclegi, 2 śniadania, kolacja przy ognisku, 2 obiady, wypożyczenie i transport kajaków z wyposażeniem (kapoki, wiosła, siedziska), transport osób.

Koszt usługi dla 2 osób płacących: 580 zł/os (przy noclegach na kwaterze)
Koszt usługi dla 2 osób płacących: 500 zł/os (przy noclegach w namiotach własnych)
Mogą Państwo również sami zarezerwować noclegi w hotelu „Dwór Bartnika” w Narewce (zapewniamy transport z hotelu w cenie usługi) lub w którejś z okolicznych kwater agroturystycznych. Bardzo dobrą bazą wypadową jest kwatera „Bobrowa Zagroda” gdzie do Państwa dyspozycji byłyby 2 apartamenty każdy z kuchnią w pełni wyposażoną.
Koszt usługi bez noclegów i wyżywienia: 250 zł/os

Za dopłatą proponujemy zabezpieczenie przy większych grupach ratownika – komandora spływu. Przy 1 osobie w kajaku dopłata 100zł.

 Wariant dla poszukiwaczy przygód 

Proponujemy wypożyczenie na kilka dni kajaka z wyposażeniem i udanie się na wyprawę rzeką Narewką i Narew. Wyprawę mogą Państwo rozpocząć od mostu w okolicy wsi Gruszki do miejscu gdzie rzeka Narew wypływa z Białowieskiego PN a zakończyć w Rzędzianach gdzie kończy się Narwiański PN. Do przepłynięcia ok 150 km. Szczegółowy program i zakres świadczeń wyprawy kajakiem dopasujemy do Państwa potrzeb i możliwości.

Koszt wypożyczenia kajaku 2 osobowego z wyposażeniem (2 wiosła, 2 kapoki, 2 wiosła, 2 siedziska) na co najmniej 3 dni – 40 zł/dzień. Za soboty i niedziele dopłata 50%.  Szczegółową kalkulację prześlemy po ustaleniu trasy i zakresu świadczeń.

Podstawowy zakres świadczeń: wypożyczenie kajaku z wyposażeniem, transport kajaków i osób do miejsca startu oraz odbiór z miejsca zakończenia spływu, załadunek, rozładunek oraz umycie kajaków, doradztwo w zaplanowaniu miejsc biwakowania, zafoliowana mapka trasy.

Dodatkowe świadczenia: wypożyczenie namiotu, rezerwacja miejsc biwakowania oraz posiłków, zabezpieczenie ratownika-komandora spływu, usługi przewodnickie.

Proponowana trasa spływu rzeką Narewką i Narew

I dzień: Gruszki – Narewka / 4 km /
Przyjazd do Bazy Kajakowej w Janowie 35 k/Narewki, wypożyczenie kajaków, pozostawienie samochodów, przejazd do Gruszek. Płyniemy kajakiem od mostu drogowego w okolicy wsi Gruszki do mostu w Narewce. Po dopłynięciu do mostu w Narewce odbieramy i zawozimy do Bazy Kajakowej albo biwakują Państwo w Narewce. W tym dniu zamiast spływu można zwiedzić Białowieżę lub okolice Narewki, a spływ rozpocząć następnego dnia.
Można zamówić jedzenie w Bazie Kajakowej albo dowóz do miejsca biwakowania..

II dzień:
 Narewka – Gramotne / 15,3 km /
Płyniemy kajakiem z Narewki do grzybka w okolicy wsi Gramotne. Po trasie możemy zrobić przerwę  na Przystani Kajakowej we wsi Lewkowo Stare i zwiedzić zabytkową cerkiew św. Piotra i Pawła. Po dopłynięciu można zamówić skorzystać z infrastruktury gospodarstwa agroturystycznego we wsi Gramotne.

III dzień: Gramotne – Narew / 15 km /
Z Gramotnego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zatrzymujemy się na polu biwakowym za mostem. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku, Muzeum Regionalne. W miejscowej restauracji można zamówić obiadokolację.

IV dzień: Narew – Puchły/ 11 km /
Z Narwi kajakiem płyniemy do miejscowości Puchły. Zatrzymujemy się w Puchłach na polu biwakowym, można zamówić obiadokolację, wykąpać się. Puchły to wieś z ciekawą zabudową drewnianą w której znajduje się cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości „Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki.

V dzień: Puchły – Ploski / 15 km /
Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego „Ptasia Osada” w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Możliwość zakwaterowania i posiłku w Ośrodku, ewentualnie rozbijamy namioty na polu biwakowym.

VI dzień: Ploski – Doktorce /16,2 km/
Wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. W Doktorcach możemy zamówić obiadokolację oraz skorzystać z możliwości Parku Linowego.

VII dzień: Doktorce – Suraż/16,2 km/
Wypływamy z Doktorc i płyniemy do Suraża. Po dopłynięciu rozbijamy namioty na polu biwakowym o bardzo dobrej infrastrukturze. Możemy się wykąpać zjeść obiadokolację i zwiedzić okolicę. W miasteczku jest prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół.

VIII dzień: Suraż –  Bokiny /19,3 km/
Wypływamy z Suraża i płyniemy do Bokin. W Surażu musimy wykupić na pozostałe dni bilet wstępu do Narwiańskiego PN bo w pozostałe dni będziemy płynąć „Polską Amazonką”. W Bokinach zatrzymujemy się na terenie posesji kwatery agroturystycznej, gdzie możemy rozbić namioty.

IX dzień: Bokiny – Waniewo /17,4 km/
Wypływamy z Bokin do Waniewa. Zatrzymujemy się na plaży w Waniewie. Możemy skorzystać z pola biwakowego lub zatrzymać się na terenie pensjonatu w Waniewie. Można zwiedzić zabytkowy kościół i pospacerować ciekawą kładką prowadzącą do Śliwna. Część trasy przez koryta Narwi trzeba pokonać specjalnymi ruchomymi pomostami.

X dzień: Waniewo – Rzędziany /17,3 km/
Płyniemy z Waniewa do Rzędzian. Po trasie możemy zrobić przerwę na zwiedzanie w siedzibie Narwiańskiego PN w Kurowie Zakończenie spływu w Rzędzianach. Możemy zjeść obiad, a kierowcy z kajakami jadą po samochody do Narewki. W Rzędzianach można zamówić noclegi na kwaterze albo rozbić namioty na terenie kwatery. Wieczorem albo następnego dnia można zwiedzić Tykocin.

 

Kontakt

+48602470422

jurek@junior.bialystok.pl

NASZA OFERTA - SPRAWDŹ