Rezerwacja dla: Weekend w kajaku


  Weekend w kajaku

  Opis

  Weekend w kajaku

  Rzeka Narewka i Narew są urokliwymi rzekami, doskonałymi dla tych którzy nie mają doświadczenia w pływaniu, ale i doświadczeni kajakarze docenią walory rzek. Polecamy spędzenie kilku dni w kajaku i przy okazji poznanie okolicy.  Noclegi proponujemy na kwaterze  „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce albo na campingu w Narewce lub pod namiotem na trasie spływu. Wymagającym proponujemy pobyt w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec” w Narewce.  Już teraz warto zrobić rezerwację na najpopularniejszy długi weekend majowy w 2023r oraz na weekend Bożego Ciała.

  Wariant dla wygodnych

  Wariant dla wygodnych zakłada że noclegi są w jednym miejscu dostosowanym do oczekiwań zamawiającego a po spływie uczestników odwozimy do miejsca startu, ewentualnie do miejsca noclegowego. Uczestnicy mają również czas na poznanie najbliższej okolicy oraz atrakcji po trasie spływu.

  Długi weekend majowy 28.04-03.05.2023 w kajaku

  Ponieważ weekend majowy jest w tym roku dłuższy proponujemy Państwu ofertę spływu która pozwoli lepiej poznać rzeki Podlasia i najbliższą okolicę. Miejsce noclegowe mogą Państwo sami wybrać. Pobyt mogą Państwo rozpocząć 28 lub 29 kwietnia 2023, a ostatni nocleg może być w Białymstoku lub okolicy.

  Termin: 28.04 – 03.05.2023
  Zakwaterowanie: proponujemy Państwu naszą ofertę pakietową z zakwaterowaniem w Stanicy Kajakowej w Narewce lub na kwaterze „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce. Mogą Państwo również sami wybrać miejsce noclegowe najlepiej w okolicy Narewki i skorzystać z naszej oferty programowej.

  Ramowy program:
  28.04.2023
  od godz. 14.00 -przyjazd, zakwaterowanie

  29.04.2023
  8.00 – śniadanie,
  godz. 9.30 – spływ rzeką Narewką na trasie Narewka – Gramotne, trasa ok. 16 km. Po zakończeniu spływu odwiezienie do miejsca startu.
  Po spływie proponujemy obiad a następnie wycieczkę nad Zalew Siemianówka.
  Dla osób rozpoczynających pobyt 29.04.2023 – rozpoczęcie spływu o godz. 13.00

  30.04.2023
  8.00 – śniadanie
  godz. 9.30 – wyjazd busem Organizatora z Narewki do Gramotnego, spływ rzeką Narewką na trasie Gramotne – Narew, trasa ok. 15 km. W trakcie spływu proponujemy zatrzymać się przy skicie w Odrynkach i zwiedzić prawosławną pustelnię, a po zakończeniu spływu zwiedzić kościół w Narwi. Na powrocie busem Organizatora do Narewki zwiedzamy Krainę Otwartych Okiennic.

  01.05.2023

  godz. 8.00 – śniadanie
  godz. 9.30 – wyjazd własnym samochodami do Bondar, pozostawienie samochodów na parkingu. Spływ kajakowy rzeką Narew na trasie Bondary – Odrynki, trasa ok 14 km (po spływie odwiezienie do miejsca startu a następnie możliwość spędzenia czasu nad Zalewem Siemianówka)

  02.05.2023

  godz. 8.00 – śniadanie, wyjazd swoimi samochodami do Supraśla
  – spływ kajakowy rzeką Supraśl na trasie Supraśl – Nowodworce ok 14 km
  Po spływie odwiezienie do miejsca startu a następnie możliwość samodzielnego zwiedzenia Supraśla i Kruszynian, a w drodze powrotnej odwiedzenie słynnego Królowego Mostu.

  03.05.2023

  godz. 8.00 – śniadanie, wykwaterowanie, wyjazd swoimi samochodami do Topilca
  – spływ kajakowy rzeką Narew na trasie Topilec – Waniewo lub Topilec – Kurowo, odwiezienie do miejsca startu
  Po spływie możliwość samodzielnego zwiedzenia Tykocina (zamek królewski, synagoga i dom talmudyczny, kościół św. Trójcy)

  Organizatorzy zabezpieczają: 2-osobowe kajaki z wyposażeniem ( 2 wiosła, kapoki, wygodne siedzisko ), transport uczestników  zgodnie z ofertą programową, przewodnik na zwiedzanie Krainy Otwartych Okiennic.

  Koszt spływu 5 dniowego: 
  420 zł/os    / dla 2 osób w kajaku /
  620 zł/os    / dla 1 osoby w kajaku /

  Koszt noclegów ze śniadaniem w Stanicy Kajakowej: 
  – przy 4 noclegach ze śniadaniem 380 zł osoba oraz 300 zł za dziecko do lat 6
  – przy 5 noclegach ze śniadaniem 475 zł osoba oraz 375 zł za dziecko do lat 6

  Koszt noclegów na kwaterze Bobrowa Zagrodasprawdź i zarezerwuj

  Uwaga: Za dodatkową odpłatnością  istnieje możliwość zabezpieczenia obiadów oraz usług przewodnickich. Ostatni nocleg można zmienić na nocleg w Białymstoku.

  Informacje i zgłoszenia:

  U Organizatora: BP „JUNIOR” s.c., Białystok, ul. Stołeczna 25, tel. ( 085 ) 744 43 26, tel/fax. ( 085 ) 741 57 20, 602 470 422 lub na adres e-mail: biuro@junior.bialystok.pl

  Weekend Bożego Ciała 08-11.06.2023 w kajaku

  Weekend czerwcowy w kajaku

  Rzeka Narewka i Narew są to piękne, meandrujące rzeki. Proponujemy Państwu kilkudniowy spływ który przybliży te rzeki i pozwoli Państwu poznać najbliższą okolicę. Miejsce noclegowe mogą Państwo sami wybrać.

  Termin: 08 – 11.06.2023
  Zakwaterowanie: proponujemy zakwaterowanie na kwaterze „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce lub w innym wybranym przez Państwa miejscu w okolicy Narewki.

  Ramowy program:
  08.06.2023
  od godz. 14.00 -przyjazd, zakwaterowanie
  godz. 15.30 – spływ rzeką Narewką na trasie Narewka – Lewkowo Stare, trasa ok. 10,6 km. Po zakończeniu spływu odwiezienie na kwaterę lub do miejsca startu.
  09.06.2023
  godz. 9.00 – spływ kajakowy na trasie Lewkowo Stare – Narew rzeką Narewką i Narew, trasa ok. 19 km (po spływie możliwość zwiedzenia zabytkowego kościoła w Narwi)
  10.06.2023
  godz. 9.00 – spływ kajakowy rzeką Narew na trasie Bondary – Odrynki, trasa ok 14 km (po spływie możliwość zwiedzenia skitu w Odrynkach oraz spędzenia czasu nad Zalewem Siemianówka)
  godz. 18.00 – biesiada na miejscu ogniskowym przy kwaterze „Bobrowa Zagroda” w Siemianówce
  11.06.2023
  do godz. 12.00 – wykwaterowanie, zwiedzanie okolicy (proponujemy wycieczkę do Tykocina i Narwiańskiego PN ) lub spływ kajakowy rzeką Supraśl ewentualnie rzeką Narew wybraną trasą z Topilca

  Organizatorzy zabezpieczają: 2-osobowe kajaki z wyposażeniem ( 2 wiosła, kapoki, wygodne siedzisko ), transport uczestników  do miejsca rozpoczęcia spływu.

  Koszt spływu: 
  230 zł/os    / dla 2 osób w kajaku /
  350 zł/os    / dla 1 osoby w kajaku /

  Uwaga: Za dodatkową odpłatnością  istnieje możliwość zabezpieczenia posiłków oraz transport z/do miejsca zakwaterowania.

  Informacje i zgłoszenia:

  U Organizatora: BP „JUNIOR” s.c., Białystok, ul. Stołeczna 25, tel. ( 085 ) 744 43 26, tel/fax. ( 085 ) 741 57 20, 602 470 422 lub na adres e-mail: biuro@junior.bialystok.pl

  Ramowy program weekendu w kajaku dla wygodnych

  W okresie od połowy kwietnia do połowy października proponujemy aktywne spędzenie weekendów i nie tylko w kajaku. Przedstawiona propozycja jest ramową i możemy ją zmienić dostosowując do Państwa potrzeb.

  Ramowy program:
  I dzień:
    Narewka – Lewkowo Stare / ok 10 km /
  Przed południem proponujemy poznanie okolicy Narewki (Zalew Siemianówka, Park Przyrodniczy w Gruszkach, trasa wokół Rezerwatu Głuszec lub Carską Tropina w okolicach Kosego Mostu).
  ok godz. 14.00 przyjazd, zakwaterowanie na kwaterze „Bobrowa Zagroda”, w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec”. Istnieje możliwość noclegów we własnych lub wypożyczonych namiotach na campingu w Narewce lub po trasie spływu.
  15.20 – przejazd do Narewki i spływ kajakiem od mostu w Narewce do Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu można rozbić namioty na  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym lub odwozimy uczestników do Narewki czy Siemianówki. Wieczorem kolacja przy ognisku (kiełbaski ogniskowe, bigos).

  II dzień:
  Lewkowo Stare – Narew/ ok 19.5 km /
  8.00 – śniadanie, o godz. 9.00 startujemy z  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym  meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 6 km możemy zrobić przerwę za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do miejscowości Narew. Po trasie proponujemy zrobić jeszcze przerwę w Odrynkach, zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Następnie płyniemy do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. a następnie zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu albo mogą rozbić namioty na polu biwakowym w Narwi. Po powrocie  obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy spędzić wieczór nad Zalewem Siemianówka na Starym Dworze lub Rudni. W okresie wakacyjnym w każdą sobotę można przy muzyce DJ-a na obu plażach bawić się do rana.

  III dzień:
  Bondary – Biendziuga / ok 10 km /
  8.00 – śniadanie, wykwaterowanie i zostawienie bagaży. Dowozimy w okolice mostu w Bondarach lub wsi Słobódka (spływ krótszy o 2 km) i udajemy się meandrującą rzeką Narew w okolice wsi Biendziuga gdzie za uroczyskiem Wilcze Gardło rzeka Narewka wpada do rzeki Narew. Powrót do miejsca zamieszkania. Po obiedzie wyjazd.
  Dla osób które biwakują na trasie spływu proponujemy kontynuację spływu z Narwi do Puchłów. Z Puchłów odbierzemy kajaki i uczestników i odwieziemy do Narewki.

  Świadczenia: 2 noclegi, 2 śniadania, kolacja przy ognisku, 2 obiady, wypożyczenie i transport kajaków z wyposażeniem (kapoki, wiosła, siedziska), transport osób po zakończeniu spływu do miejsca startu.
  Mogą Państwo również sami zarezerwować noclegi w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec” w Narewce (zapewniamy transport z hotelu w cenie usługi) lub w którejś z okolicznych kwater agroturystycznych. Bardzo dobrą bazą wypadową jest kwatera „Bobrowa Zagroda” gdzie do Państwa dyspozycji byłyby 2 apartamenty każdy z kuchnią w pełni wyposażoną.

   Wariant dla poszukiwaczy przygód 

  Proponujemy wypożyczenie na kilka dni kajaka z wyposażeniem i udanie się na wyprawę rzeką Narewką i Narew. Wyprawę mogą Państwo rozpocząć od mostu w okolicy wsi Gruszki do miejscu gdzie rzeka Narew wypływa z Białowieskiego PN a zakończyć w Rzędzianach gdzie kończy się Narwiański PN. Do przepłynięcia ok 150 km. Szczegółowy program i zakres świadczeń wyprawy kajakiem dopasujemy do Państwa potrzeb i możliwości.

  Koszt wypożyczenia kajaku 2 osobowego z wyposażeniem (2 wiosła, 2 kapoki, 2 wiosła, 2 siedziska) na co najmniej 3 dni – 60 zł/dzień.

  Podstawowy zakres świadczeń: wypożyczenie kajaku z wyposażeniem, transport kajaków do miejsca startu.
  Transport osób po zakończeniu spływu za dodatkową odpłatnością.

  Dodatkowe świadczenia: wypożyczenie namiotu, rezerwacja miejsc biwakowania oraz posiłków, zabezpieczenie ratownika-komandora spływu, usługi przewodnickie.

  Proponowane spływy rzeką Narewką i Narew dla poszukiwaczy przygód

  Dwa dni w kajaku

  I dzień: Narewka – Lewkowo Stare/ 10 km /
  Przyjazd do Narewki, wypożyczenie kajaków, pozostawienie samochodów. Płyniemy kajakiem od mostu drogowego w Narewce do Lewkowa Starego. Spływ możemy zakończyć na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym oraz zwiedzić zabytkową cerkiew św. Piotra i Pawła, zrobić zakupy w sklepie spożywczym.

  II dzień:
  Lewkowo Stare – Odrynki lub Narew / 13,5 km lub 19,5 km /
  Płyniemy kajakiem z Lewkowa Starego do grzybka w okolicy wsi Gramotne. Tam możemy zrobić przerwę i odpocząć. Z Gramotnego wyruszamy kajakiem do miejscowości Odrynki lub Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Spływ kończymy za skitem prawosławnym w Odrynkach który możemy zwiedzić lub dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zatrzymujemy się na polu biwakowym za mostem. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku, Muzeum Regionalne. W miejscowej restauracji można zamówić obiadokolację.
  Po zakończeniu spływu odwozimy do miejsca startu

  Trzy dni w kajaku

  I dzień: Narewka – Lewkowo Stare/ 10 km /
  Przyjazd do Narewki, wypożyczenie kajaków, pozostawienie samochodów. Płyniemy kajakiem od mostu drogowego w Narewce do Lewkowa Starego. Spływ możemy zakończyć na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym oraz zwiedzić zabytkową cerkiew św. Piotra i Pawła, zrobić zakupy w sklepie spożywczym.

  II dzień:
  Lewkowo Stare – Narew / 19,5 km /
  Płyniemy kajakiem z Lewkowa Starego do grzybka w okolicy wsi Gramotne. Tam możemy zrobić przerwę i odpocząć. Z Gramotnego wyruszamy kajakiem do miejscowości Odrynki. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Za skitem prawosławnym w Odrynkach robimy przerwę, możemy zwiedzić prawosławną pustelnie przypominającą średniowieczne grodzisko. Następnie płyniemy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zatrzymujemy się na polu biwakowym za mostem. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku, Muzeum Regionalne. W miejscowej restauracji można zamówić obiadokolację.

  III dzień:
   Narew – Puchły/ 11 km /
  Z Narwi kajakiem płyniemy do miejscowości Puchły. Zatrzymujemy się w Puchłach na polu biwakowym. Puchły to wieś z ciekawą zabudową drewnianą w której znajduje się cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości „Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki.
  Po zakończeniu spływu odwozimy do miejsca startu. Po trasie możemy zatrzymać się w Trześciance i zwiedzić zabytkową drewnianą cerkiew.

  Dziesięć dni w kajaku

  Przedstawiamy ramową propozycję przepłynięcia rzeki Narewki i Narew. Jest to propozycja ramowa. Przy składaniu zamówienia służymy radą i pomocą w ustaleniu ostatecznej trasy spływu. Ostateczna wycena zależy od ilości uczestników oraz zakresu zamówionych świadczeń.

  I dzień: Gruszki – Narewka / 4 km /
  Przyjazd do Narewki, wypożyczenie kajaków, pozostawienie samochodów, przejazd do Gruszek. Płyniemy kajakiem od mostu drogowego w okolicy wsi Gruszki do mostu w Narewce. W tym dniu zamiast spływu można zwiedzić Białowieżę lub okolice Narewki, a spływ rozpocząć następnego dnia. Można zamówić jedzenie w miejscu zamieszkania albo dowóz do miejsca biwakowania..

  II dzień:
   Narewka – Gramotne / 15,3 km /
  Płyniemy kajakiem z Narewki do grzybka w okolicy wsi Gramotne. Po trasie możemy zrobić przerwę  na Przystani Kajakowej we wsi Lewkowo Stare i zwiedzić zabytkową cerkiew św. Piotra i Pawła. Można zamówić obiadokolację w gospodarstwie agroturystycznym we wsi Gramotne.

  III dzień: Gramotne – Narew / 15 km /
  Z Gramotnego wyruszamy kajakiem do miejscowości Narew. Rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gradło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy a rzeka szersza. Dopływamy do miejscowości Narew, jednej ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie  siedziba gminy. Zatrzymujemy się na polu biwakowym za mostem. Zwiedzamy zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku, Muzeum Regionalne. W miejscowej restauracji można zamówić obiadokolację.

  IV dzień: Narew – Puchły/ 11 km /
  Z Narwi kajakiem płyniemy do miejscowości Puchły. Zatrzymujemy się w Puchłach na polu biwakowym, można zamówić obiadokolację, wykąpać się. Puchły to wieś z ciekawą zabudową drewnianą w której znajduje się cerkiew pw. Opieki Matki Boskiej z połowy XVIII wieku. Jest to jedna z trzech miejscowości „Krainy Otwartych Okiennic”, a równocześnie miejsce kultu religijnego ludności prawosławnej porównywalna do Grabarki.

  V dzień: Puchły – Ploski / 15 km /
  Z miejscowości Puchły płyniemy zrenaturalizowaną częścią rzeki Narew do Ośrodka Wypoczynkowego „Ptasia Osada” w Ploskach. Jest to ośrodek o wysokim standardzie z dobrą infrastrukturą do wypoczynku. Możliwość zakwaterowania i posiłku w Ośrodku, ewentualnie rozbijamy namioty na polu biwakowym.

  VI dzień: Ploski – Doktorce /16,2 km/
  Wypływamy z Ośrodka w Ploskach i płyniemy rzeką Narew do miejscowości Doktorce. W Doktorcach możemy zamówić obiadokolację oraz skorzystać z możliwości Parku Linowego.

  VII dzień: Doktorce – Suraż/16,2 km/
  Wypływamy z Doktorc i płyniemy do Suraża. Po dopłynięciu rozbijamy namioty na polu biwakowym o bardzo dobrej infrastrukturze. Możemy się wykąpać zjeść obiadokolację i zwiedzić okolicę. W miasteczku jest prywatny skansen archeologiczny, Góra Zamkowa, kościół.

  VIII dzień: Suraż –  Bokiny /19,3 km/
  Wypływamy z Suraża i płyniemy do Bokin. W Surażu musimy wykupić na pozostałe dni bilet wstępu do Narwiańskiego PN bo w pozostałe dni będziemy płynąć „Polską Amazonką”. W Bokinach zatrzymujemy się na terenie posesji kwatery agroturystycznej, gdzie możemy rozbić namioty.

  IX dzień: Bokiny – Waniewo /17,4 km/
  Wypływamy z Bokin do Waniewa. Zatrzymujemy się na plaży w Waniewie. Możemy skorzystać z pola biwakowego lub zatrzymać się na terenie pensjonatu w Waniewie. Można zwiedzić zabytkowy kościół i pospacerować ciekawą kładką prowadzącą do Śliwna. Część trasy przez 4 koryta Narwi trzeba pokonać specjalnymi pływającymi pomostami.

  X dzień: Waniewo – Rzędziany /17,3 km/
  Płyniemy z Waniewa do Rzędzian. Po trasie możemy zrobić przerwę na zwiedzanie w siedzibie Narwiańskiego PN w Kurowie Zakończenie spływu w Rzędzianach. Możemy zjeść obiad, a kierowcy z kajakami jadą po samochody do Narewki. W Rzędzianach można zamówić noclegi na kwaterze albo rozbić namioty na terenie kwatery. Wieczorem albo następnego dnia można zwiedzić Tykocin.

  Nowość!!

  Trzy rzeki w weekend

  Proponujemy poznanie w ciągu jednego weekendu 3 rzek podlaskich Narewki, Narew i Supraśl oraz atrakcji w najbliższej okolicy. W zależności od wybranego wariantu noclegi mogą być w okolicy Narewki lub w Białymstoku.

  Wariant z noclegami w Narewce lub okolicy

  Wariant z noclegami w Narewce lub okolicy

  Ramowy program:
  I dzień:
    Narewka – Lewkowo Stare / ok 10 km /
  Przed południem proponujemy poznanie okolicy Narewki (Zalew Siemianówka, Park Przyrodniczy w Gruszkach, trasa wokół Rezerwatu Głuszec lub Carską Tropina w okolicach Kosego Mostu).
  ok godz. 14.00 przyjazd, zakwaterowanie na kwaterze „Bobrowa Zagroda”, w hotelu „Dwór Bartnika” lub „Bojarski Gościniec”. Istnieje możliwość noclegów we własnych lub wypożyczonych namiotach na campingu w Narewce lub po trasie spływu.
  15.20 – przejazd do Narewki i spływ kajakiem od mostu w Narewce do Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym. Po dopłynięciu można rozbić namioty na  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym lub odwozimy uczestników do Narewki czy Siemianówki. Wieczorem kolacja przy ognisku (kiełbaski ogniskowe, bigos).

  II dzień:
  Lewkowo Stare – Narew/ ok 19.5 km /
  8.00 – śniadanie, o godz. 9.00 startujemy z  Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym  meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 6 km możemy zrobić przerwę za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do miejscowości Narew. Po trasie proponujemy zrobić jeszcze przerwę w Odrynkach, zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Następnie płyniemy do miejscowości Narew. Narew jest jedną ze starszych miejscowości na Podlasiu, która uzyskała w 1514r prawa miejskie, obecnie siedziba gminy. Warto zobaczyć zachowany układ urbanistyczny oraz stary drewniany kościół z XVIII wieku i drewnianą cerkiew z XIX wieku. a następnie zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu albo mogą rozbić namioty na polu biwakowym w Narwi. Po powrocie  obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy spędzić wieczór nad Zalewem Siemianówka na Starym Dworze lub Rudni. W okresie wakacyjnym w każdą sobotę można przy muzyce DJ-a na obu plażach bawić się do rana.

  III dzień:
  Supraśl – Pólko lub Nowodworce
  8.00 – śniadanie, wykwaterowanie wyjazd do Supraśla
  ok godz. 11.00 – spływ rzeką Supraśl na trasie Supraśl – Pólko (1,5-2 godz) lub Supraśl – Nowodworce (ok 3,5 godz), odwiezienie do miejsca startu. W Supraślu proponujemy obiad regionalny (stolica kiszki i babki ziemniaczanej) lub tatarski, a następnie zwiedzenie miasteczka które upodobali filmowcy (filmowe Majaki z „Blondynki”, sceny do filmów „U Pana Boga …”), gdzie mogą Państwo zobaczyć unikalną cerkiew obroną z XVI wieku i nie tylko.

  Wariant z noclegami w Białymstoku lub okolicy

  Wariant z noclegami w Białymstoku

  Ramowy program:
  I dzień:
    Narwiański Park Narodowy i Białystok
  Jadąc do Białegostoku mogą Państwo odwiedzić Narwiański Park Narodowy zwany „Polską Amazonią” zwiedzić ciekawą wystawę multimedialną w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej „Młynarzówka”, pokonać pływającymi pomostami 4 koryta rzeki Narew, a następnie przyjechać do hotelu w Białymstoku. Po zakwaterowaniu i obiedzie proponujemy z naszym przewodnikiem lub samodzielnie zwiedzanie Białegostoku.

  II dzień:
  Narewka – Odrynki/ ok 23 km /
  9.00 – wyjazd z Białegostoku, o godz. 10.00 startujemy z  Bazy Kajakowej w Narewce  meandrującą rzeką Narewką.  Płyniemy najpierw rzeką Narewką, po 10 km możemy zrobić przerwę na Przystani Kajakowej w Lewkowie Starym, a następnie po 6 km  za mostem drogowym w okolicach w Gramotne przy „grzybku”. Trochę dalej rzeka Narewka na wysokości uroczysko Wilcze Gardło wpada do rzeki Narew, nurt robi się szybszy, a rzeka szersza i rzeką Narew dopływamy do skitu w Odrynkach. Tutaj kończymy spływ. Możemy zwiedzić pustelnię prawosławną, zobaczyć dzieło które stworzył nieżyjący już ojciec Gabriel. Pustelnia przypomina gród obronny otoczony wodami rzeki Narew, na terenie pustelni są 2 cerkwie w tym jedna wybudowana bez użycia gwoździ. Ze skitu w Odrynkach zostają Państwo odwiezieni do Narewki do miejsca startu. Po powrocie  obiad i czas do dyspozycji. Proponujemy spędzić czas nad Zalewem Siemianówka, odwiedzić Białowieżę lub wracając do Białegostoku zwiedzić Krainę Otwartych Okiennic.

  III dzień:
  Supraśl – Pólko lub Nowodworce
  8.00 – śniadanie, wykwaterowanie wyjazd do Supraśla
  ok godz. 11.00 – spływ rzeką Supraśl na trasie Supraśl – Pólko (1,5-2 godz) lub Supraśl – Nowodworce (ok 3,5 godz), odwiezienie do miejsca startu. W Supraślu proponujemy obiad regionalny (stolica kiszki i babki ziemniaczanej) lub tatarski, a następnie zwiedzenie miasteczka które upodobali filmowcy (filmowe Majaki z „Blondynki”, sceny do filmów „U Pana Boga …”), gdzie mogą Państwo zobaczyć unikalną cerkiew obroną z XVI wieku i nie tylko.

  Uwaga: jako baza noclegowa może być również Supraśl który ma status uzdrowiska.

  Kontakt

  +48602470422

  jurek@junior.bialystok.pl

  Polecamy również

  NASZA OFERTA - SPRAWDŹ